پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۳

به گزارش خبرگزاری مهر، با حضور رئيس سازمان،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، معاونين ،مديران ستادی و ادارت تابعه بخش کشاورزي استان ششمين جلسه…

به گزارش خبرگزاری مهر، با حضور رئيس سازمان،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، معاونين ،مديران ستادی و ادارت تابعه بخش کشاورزي استان ششمين جلسه شوراي هماهنگي در محل سالن شهيد دادخواه برگزارشد.

در این نشست قدرت الله قاسمي با اشاره به بازگشايي آب در رودخانه زاينده رود تا 10 آبانماه اظهار داشت: اقدامات لازم جهت تهيه بذر و نهاده هاي کشاورزی کشت پاییزه به ويژه کشت گندم موجود در سطح استان ،برنامه ريزي صورت گرفته است که متناسب با آب موجود بتوانيم توليدات قابل قبولي را در سطح استان بويژه غلات شاهد باشيم.

وي در ادامه با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی ادامه داد: بیمه محصولات کشاورزی باید مورد توجه کشاورزان قرارگيرد تا در صورت بروز حادثه امکان جبران خسارت فراهم و از ضرر و زیان کشاورزان کاسته شود.

رئیس سازمان جهاد  کشاورزی استان اصفهان همچنین با اشاره به اصلاح روش های نوین آبیاری در مزارع کشاورزی و باغات استان گفت: خوشبختانه از اعتبار سال گذشته در سالجاري 5 هزار هكتار شبكه 3و4 احداث و نیز7 هزار هكتار از مزارع استان مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری شده است و در سالجاري حدود 100 ميليارد تومان اعتبار براي انجام روش های نوین آبیاری  در نظر گرفته شده است که امیدواریم ده هزار هکتار دیگر از اراضی کشاورزی استان را مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری کنیم.

در اين نشست مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان حضرت حجت‌الاسلام حاج آقاي كوچك زاده با اشاره به ايام پاياني ذيحجه و آغاز ماه محرم برنامه‌هاي حوزه نمايندگي ولي فقيه در استان و شهرستان ها را تشريح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.