سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۸

‌شهردار منطقه شش شیراز گفت: با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و با استفاده مطلوب از فضای باغ‌های قصردشت مجموعه‌ای را تحت…

‌شهردار منطقه شش شیراز گفت: با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و با استفاده مطلوب از فضای باغ‌های قصردشت مجموعه‌ای را تحت عنوان دهکده آرامش ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، صالحی سه‌شنبه 4 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: این دهکده محلی خواهد بود برای حضور و اقامت کوتاه مدت سالمندان و بیمارانی که بنا بر دلایلی نیازمند حضور در یک نقطه آرام و دور از تنش‌ها و اضطراب‌های شهری هستند.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی روکش آسفالت تمام محدوده منطقه شش شیراز خبرداد و گفت: امیدواریم کار روکش آسفالت را تا قبل از آغاز فصل جدید تحصیلی به اتمام برسانیم.

صالحی با بیان اینکه ایجاد باغ سیب، تکمیل محور شهید کسائی، تکمیل پروژه نیمه‌تمام تقاطع غیرهمسطح وحدت، احداث باغ سی هکتاری منطقه منصورآباد، بهسازی مسیرهای پیاده و مبلمان شهری، ساماندهی معابر و اصلاح مسیرهای سواره برای تسهیل عبور و مرور و… در دستور کار این منطقه از شهرداری شیراز قرار دارد، گفت: امیدواریم به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم براساس عملکرد ما در موردمان قضاوت کنند.

وی از تلاش برای تفاهم نهایی با متولیان موقوفه جنب مسجد دستغیب و اصلاح معبر ورودی معالی‌آباد برای کاهش ترافیک و تسهیل تردد خبر داد و با بیان اینکه بهره‌برداری از قطار شهری در کاهش حجم تردد نقش خواهد داشت، خاطرنشان کرد: به‌دنبال ایجاد معبر از مقابل امام‌زاده محمد(ع) در محدوده قصردشت هستیم تا دسترسی در این مسیر را تسهیل و ترافیک را کاهش دهیم.

صالحی همچنین از پیشرفت کار در تکمیل خیابان شهید کسایی و اتصال خیابان فرهنگ‌شهر به معالی آباد ابراز رضایت کرد و گفت: تقاطع غیرهمسطح احسان تا یک‌ماه آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد اما محوطه زیر این تقاطع براساس تصمیم شورای ترافیک و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، قرار است به پارکینگ تبدیل شود.

وی همچنین گفت: بخشی از محوطه زیر تقاطع به زمین‌ ورزشی برای بازی‌های پینگ‌پنک و بازی‌های توپی با استفاده از چمن مصنوعی تبدیل می‌شود.

شهردار منطقه شش شیراز در خصوص تقاطع غیرهمسطح وحدت گفت: این تقاطع به‌شکل نیمه‌کاره به شهرداری تحویل داده شده و از روزهای گذشته کار ساماندهی و زیباسازی این تقاطع آغاز شده است.

وی تصریح کرد: براساس برآوردهای اولیه برای اجرای طرح‌های مختلف در این تقاطع نیازمند حداقل 3 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

شهردار منطقه شش شیراز اعتبار مصوب عمرانی این منطقه را 12 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: این عدد به‌جز اعتبار تملک اراضی است، زیرا تنها در یک مورد تملک مورد مسیر، نیازمند 20 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

صالحی روند تامین اعتبار را در این منطقه مطلوب توصیف و با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات شهرداری شیراز در تحقق بودجه به‌دلیل وضعیت اقتصادی، تحقق بودجه پیش‌بینی شده این منطقه متناسب بوده است، گفت: بیشترین تاثیر در محقق نشدن بودجه را موضوع بیمه‌های ساختمانی داشت.

شهردار منطقه شش همچنین در خصوص حل مشکل فاضلاب بخشی از معالی‌آباد و این منطقه از شیراز، گفت: اخیرا نشستی با مسئولان شرکت آبفا شیراز داشتیم، به‌ظاهر دوستان در شرکت آبفا هیچ طرح و برنامه‌ای برای اجرای طرح فاضلاب در این منطقه به‌دلیل مشکلات اعتباری ندارند. لذا اگر طرحی باشد، قطعا شهرداری کمال همکاری را خواهد داشت.

وی در خصوص ایجاد پارک سیب‌ نیز گفت: این پارک یک بوستان موضوعی است که صرفا برای تفریح ایجاد نمی‌شود، بلکه بیشتر تلاش خواهیم کرد قصردشت قدیم را در معرض دید مردم قرار دهیم تا جذابیتی ‌برای تمام گردشگران داخلی و خارجی باشد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.