شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، محسن علیمردانی در حاشیه نشست با مدیران استان زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر، به نقش دهیاری ها در…

به گزارش خبرنگار مهر، محسن علیمردانی در حاشیه نشست با مدیران استان زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر، به نقش دهیاری ها در توسعه روستاها اشاره کرد وافزود: دهیاری ها با شناسایی نقاط ضعف می توانند راهکارهای لازم را تدوین کنند و همچنین نقاط قوت را بیش از بیش تقویت کنند.

وی اظهار داشت: دهیاران باید نسبت به توسعه استفاده از تجهیزات کشاورزی در روستاها اقدام کنند و از تجهیزات و فناوری های روز برای بهره وری بالا استفاده کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ،دهیاران را پل ارتباطی بین مردم و مسئولین اعلام کردو گفت: در این میان دهیاران رسالت بسیار بزرگی بر دوش دارند. 

علیمردانی فراگير بودن، يکپارچگی، مردم گرايی، تعامل با دستگاههای اجرایی و استفاد از فرصت ها را از وظایف مهم دهیاران عنوان کردو گفت: در این میان دهیاران در زنجان تاکنون عملکرد خوبی در روستاها داشته اند.

وی در ادامه گفت: امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه جانبه  روستا استفاده از مشارکت و توانمندیهای مردمی در روستاها برای عمران و توسعه مناطق روستایی در تمام حوزه ها  است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این راستا برای رسیدن به این هدف و توسعه همه جانبه روستاها دهیاری ها در روستاها تشکیل شد تا برنامه های مربوط به روستاها را اجرا کنند.

علیمردانی  مشارکت مردم روستا در اداره امور مرتبط با محل زندگی، بررسی وشناخت کمبودها،تهیه طرح وپیشنهادهای اصلاحی و عملی ، جلب مشارکت و همکاری عمومی درامورفرهنگی و دینی ، نظارت و پیگیری دراجرای طرح های عمرانی مخصوص روستاها ، همکاری با مسئولان برای احداث واداره وبهره برداری ازتاسیسات عمومی و شناسایی نقاط ضعف را از وظایف مهم دهیاری ها عنوان کرد.

وی یاد آورشد: دهیاران باید مشکلات را به گوش مسئولین برسانند و آنها براساس اولویت بندی برنامه ریزی های لازم را لحاظ کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال گذشته دهیاران در استان زنجان به وظایف خود خوب عمل کردند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.