شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر شنبه در مراسم سالروز تأسیس دهیاری‌ها و آغاز مدیریت روستایی که با حضور مسئولان…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر شنبه در مراسم سالروز تأسیس دهیاری‌ها و آغاز مدیریت روستایی که با حضور مسئولان و دهیارهای بخش مرکزی در سالن جلسات بخشداری مرکزی نهاوند برگزار شد اظهار داشت: دهیارها در انتخاب جهت و سمت و سوی جامعه به امور فرهنگی و مذهبی نقش مهمی بر عهده دارند.

حجت الاسلام مغیثی گفت: مهمترین ویژگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردم سالاری دینی است که بر مبنای آن مردم باید در تعیین سرنوشت و اداره کشور حضور و نقش داشته باشند که این امر در پیروزی و تداوم انقلاب این رکن اصلی و همیشگی بوده است.

وی افزود: مسئولان مختلف باید دست به دست هم داده و در سایه وحدت و اطاعت از ولایت فقیه نسبت به حل مشکلات و گرفتاری مردم تلاش و همت کنند که البته مشکلات و گرفتاری ها تنها در عرصه های اقتصادی و اجرایی و سیاست نیست بلکه باید به مسائل فرهنگی و دینی مردم جامعه نیز توجه شود.

امام جمعه نهاوند عنوان کرد: شکل گیری شوراهای اسلامی شهری و روستایی یکی از تحولات مهم نظام اسلامی است که باید از این فرصت برای خدمت رسانی درست به مردم بهره ببریم.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی بیان داشت: پیگیری مسائل مربوط به مردم از سوی شوراهای اسلامی و دهیاران می تواند موجب خدمات رسانی بیشتر به انان شود و در این راستا دهیاران باید زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی بویژه احیا مساجد، اقامه نمازهای جماعت و ساخت خانه عالم در روستاهای خود را فراهم کنند.

حجت الاسلام مغیثی مواد مخدر را زمینه ای برای وقوع جرائمی چون طلاق، سرقت، انحرافات اخلاقی و دیگر بزه کاری های اجتماعی عنوان کرد و گفت: اعزام روحانی و مبلغ به روستاها، گزارش دهی و معرفی افراد معتاد توسط دهیاریها و شوراهای روستاها  و انجام کارهای فرهنگی و دینی توسط دهیارها از جمله مواردی است که می تواند در مبارزه با اعتیاد موثر باشد.

وی افزود: اعتیاد انسان را از هستی ساقط می کند در صورتی که در تبلیغات انواع مواد مخدر به برطرف کردن مشکلات جسمی و روحی وعده داده می شود در حالی که بیشتر مصرف کنندگان با آثار و عواقب شوم مصرف آن آشنایی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.