دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۶:۱۸

جام جهاني 2014 برزيل 10 روز ديگر آغاز مي‌شود. تيم ملي فوتبال ايران به عنوان يکي از 32 تيم حاضر در اين رقابت‌ها…

جام جهاني 2014 برزيل 10 روز ديگر آغاز مي‌شود. تيم ملي فوتبال ايران به عنوان يکي از 32 تيم حاضر در اين رقابت‌ها بايد در گروه F با تيم‌هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني و هرزگوين به رقابت بپردازد.

پايگاه اينترنتي “FIRSTPOST” در گزارشي به معرفي 10 بازيکن بزرگ فوتبال جهان پرداخت کرد که بنا به دلايلي براي حضور در جام جهاني به تيم ملي کشورشان دعوت نشدند.

يکي از اين 10 بازيکن، علي کريمي – بازيکن باشگاه فصل قبل تراکتورسازي است که کارلوس کي‌روش او را در ليست 30 نفر براي حضور در جام جهاني قرار نداد.

* علي کريمي: کريمي با تجربه بارها آرزويش براي حضور در جام جهاني 2014 برزيل را اعلام کرد، اما کارلوس کي‌روش که هميشه در مصاحبه‌هايش به تمجيد اين ها‌فبک 35 ساله پرداخته و او را يکي از بهترين بازيکناني توصيف کرده، در نهايت از اين بازيکن براي جام جهاني 2014 برزيل دعوت نکرد تا روياي حضور در بزرگ‌ترين رويداد فوتبال جهان براي کريمي به پايان برسد.

علي کريمي يکي از بازيکناني بود که در انتخابي جام جهاني نقش مهمي در راهيابي ايران به برزيل ايفا کرد. او يکي از معروف‌ترين بازيکن فوتبال ايران است و البته يکي از جنجالي‌ترين آنها.

کريمي در سال 2008 به صراحت از فدراسيون فوتبال ايران انتقاد کرد. نتيجه‌ اين انتقاد باعث شد او از حضور در تيم ملي ايران منع شود، اما با مداخله محمود احمدي نژاد به تيم ملي ايران بازگشت. او البته در جام ملت‌هاي 2011 حضور نداشت. در شرايطي که رفتارهاي مخالف بدون توجه به نام و جايگاه فرد خيلي زياد تحمل نمي‌شود کي‌روش روي نام او را براي حضور در جام جهاني 2014 برزيل خط قرمز کشيد. البته مرد پرتغالي از اهميت و جايگاه کريمي در فوتبال ايران با خبر بود و همين خاطر در مصاحبه‌هايش به تمجيد از اين بازيکن 35 ساله پرداخت.

کريمي يکي از بازيکنان بزرگي است که نتوانست در جام جهاني 2014 برزيل حضور داشته باشد.

به نقل از ايسنا، پايگاه اينترنتي “FIRSTPOST” در ادامه 10 بازيکن بزرگ فوتبال جهان که براي حضور در جام جهاني 2014 برزيل به تيم ملي کشورشان دعوت نشده‌اند را به شرح زير اعلام کرد:

1- سمير نصري (فرانسه)

2- مايکل کريک (انگليس)

3- کارلوس توس (آرژانتين)

4- فيليپه کوتينيو (برزيل)

5- لوکاس نيل (استراليا)

6- لاندون دوناوان (آمريکا)

7- ماريو گومس (آلمان)

8- گائل کليچي (فرانسه)

9- اشلي کول (انگليس)

10-علي کريمي (ايران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.