چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۳۴

به گزارش حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری…

به گزارش حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حمیده چوبک افزود: دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی به منظور بررسی یک سال فعالیت‌های باستان‌شناسی و اعلام نتایج کاوش‌ها توسط باستان‌شناسان، مطابق برنامه هر ساله برگزار می‌شود.
او ادامه داد: در این همایش باستان‌شناسان نظرات و نتایج فعالیت‌های خود را در جمع باستان‌شناسان داخلی و خارجی مطرح می‌کنند.

او در ادامه با اشاره به اینکه دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی از 29 تا 31 اردیبهشت در تالار همایش موزه ملی ایران برگزار می‌شود، تصریح کرد: نمایشگاهی از نتایج یافته‌های باستان‌شناسی سال 90 و 91 در حاشیه این همایش برپا خواهد شد.
 
چوبک یادآور شد: در این نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی از 17 محوطه تاریخی کاوش شده از استان‌های خوزستان، کردستان، اردبیل، زنجان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان و گیلان به نمایش در می‌آید.

رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی افزود: 31 باستان‌شناس در دوازدهیمن کنگره سالانه باستان‌شناسی سخنرانی خواهند داشت و 6 سخنران فرعی در ارتباط با مطالعات جنبی حوزه باستان‌شناسی به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

چوبک تصریح کرد: همچنین 16 باستان‌شناس مهمان از کشورهای انگلیس، فرانسه، آمریکا، اسکاتلند، ایتالیا و چک اسلواکی در این همایش حضور دارند.

وی در ادامه از چاپ کتاب مقالات این همایش خبر داد و گفت: دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی فرصت خوبی برای باستان‌شناسان ایران و جهان است که در این گردهمایی به تبادل نظر بپردازند چراکه اینگونه برخوردهای علمی در پیشبرد اهداف باستان شناسی نش موثری دارد.
 

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.