چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۴

حمید طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن آروزی سلامتی برای این استاد برجسته موسیقی استان اظهار کرد: استاد عسگریان از تاریخ 17…

حمید طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن آروزی سلامتی برای این استاد برجسته موسیقی استان اظهار کرد: استاد عسگریان از تاریخ 17 مهر ماه به علت تشدید در بیماری دیابت در بیمارستان امام زمان مشهد بستری شده اند.

وی ابراز کرد: با پیگیری های انجام شده توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي استاد عسگريان به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل خواهد شد.

طباطبائی با بیان اینکه ذوالفقار عسگريان این دوتار نواز برجسته حافظه تاريخي موسيقی خراسان محسوب مي شود، ادامه داد: حال جسماني ایشان مدت هاست كه خوب نيست و از بیماری دیابت رنج می برد.

 معاون هنری و سينمايی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي عنوان کرد: این دوتار نواز برجسته خراسانی به دلیل تشدید بیماری به بیمارستان امام زمان(عج) مشهد منتقل و بستری شد ه اند که امیدواریم هر چه زودتر بهبود پیدا کنند.

طباطبائی در معرفی این چهره موسیقی خراسان ابراز کرد: وی متولد 1311 بوده و از هفت سالگی به يادگيری دوتار نزد پدر پرداخته است.

وی افزود: ایشان به واسطه استعداد و زندگی سیالی که داشته اند موفق به یادگیری  و اجرای مجموعه ارزشمندی از موسيقی سراسر خراسان ازشمال تا جنوب شده اند که همين ويژگی وی را از تمام نوازندگان خراسان متمايز می کند.

طباطبائی ابراز کرد: استاد عسگريان در جشنواره های مختلف موسيقی در داخل و خارج کشور شرکت کرده و موفق به کسب ديپلم افتخار سومين، چهارمين، پنجمين و هفتمين جشنواره موسيقی فجر و اجرای برنامه در کشورهاي ايتاليا، فرانسه، سوئیس، هلند، بلژيک شده است.

وی ادامه داد: در واقع تکنيک های خاصی که استاد عسگريان در دوتار نوازي دارد، سبب شده تا نامش به عنوان يک نوازنده صاحب سبک شناخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.