سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۶

حتما می دانید ژن و محیط دو عاملی هستند که نقش زیادی در تربیت فرزندان شما دارند اگر بخواهیم عوامل محیطی مثل مدرسه…

حتما می دانید ژن و محیط دو عاملی هستند که نقش زیادی در تربیت فرزندان شما دارند اگر بخواهیم عوامل محیطی مثل مدرسه و مهد کودک را بیشتر از همه تاثیر گذار بدانیم هیچ گزینه ای بهتر و موثر تر از شما والدین در بالا بردن هوش فرزندانتان ندارید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، قبل از هرچیز باید از دوران رشد طلایی مغز آگاه باشید که این دوران دو سال زندگی فرزندانتان را شامل می شود. اگر بدانید که مغز اسفنجی کودکتان در 2 سال اول زندگی اش با چه  مهارتی اطلاعات را به سمت خودش جذب می کند مطمئنا وقت زیادی صرف شکوفا کردن آن می کنید.

مهارت های زبانی تنها یک توانایی منحصر به فرد کودکان در این سن است که اگر این مهارت را در کودکی بپرورانیم کمک زیادی به هوش او کرده ایم. تا می توانید با فرزندتان صحبت کنید و دامنه لغات او را روز به روز بیشتر کنید چون با این کار درست روی نقاط حساس و کلیدی تقویت هوش دست گذاشته اید.

کودکان علاقه مند به ریتم و موزیک های آرامش بخش هستند و اگر بتوانید  حتی لوس ترین و لجباز ترین بچه ها را هم می شود آرام کرد و اگر بتوانید در همین سنین کم این اشتیاق و میل کودکانه را به درستی هدایت کنید موفق شده اید که سلول های خاکستری فرزندتان را به تکاپو و حرکت بیندازید تا از حالتی معمولی به سطحی بالاتر برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.