پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، علی آقا یحیایی عصر چهارشنبه در حاشیه برگزاری دوره تخصصی اسکان اضطراری در هلال احمر مهدیشهر اظهار داشت: این…

به گزارش خبرنگار مهر، علی آقا یحیایی عصر چهارشنبه در حاشیه برگزاری دوره تخصصی اسکان اضطراری در هلال احمر مهدیشهر اظهار داشت: این دوره آموزشی با حضور بیش از 23 نفر از خواهران امدادگر و نجاتگر برگزار شد.

وی تصریح کرد: فراگیران در این دوره با سرفصل های آموزشی چگونگی طراحی اردوگاه و شرایط آن، تصفیه آب در زمان بحران، ‌پیاده سازی طرح اردوگاه در زمین، روش صحیح چادر زنی، بهداشت محیط،‌ مدیریت اردوگاه و اسکان آسیب دیدگان آشنا شده و به صورت عملی یک اردوگاه را طراحی و برپا کردند.

وی هدف از اجرای این دوره را آشنایی و آمادگی امدادگران جهت برپایی اردوگاه اضطراری در مواقع بروز حادثه برشمرد و اظهار داشت: این دوره به مدت ۲۴ ساعت در جمعیت هلال احمر مهدیشهر به صورت تئوری و عملی به اجرا درآمد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهدیشهر با بیان اینکه استان سمنان بدلیل استان معین بودن تهران و به دلیل قرار گرفتن بر روی کمربند زلزله در معرض انواع سوانح است گفت: در این بین، زلزله بیش از سوانح دیگر در تخریب خانه های شهری و روستایی نقش ایفا می کند.

یحیایی در خاتمه افزود: آنچه که مسلم است پس از زلزله های ویران گر و یا سیلاب¬های خروشان و مخرب نیاز به تامین سرپناه اضطراری و موقت، امری بدیع و روشن است، بنابر این تامین یک سرپناه با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی جغرافیایی، فرهنگی و اجتماعی از مسائل ضروری به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.