پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، دور دوم مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 در وین با حضور کاترین اشتون ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا…

به گزارش خبرنگار مهر، دور دوم مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 در وین با حضور کاترین اشتون ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد .

قرار است در این نشست درباره آغاز نگارش متن توافق نهایی رایزنی و اقدام شود.

بر اساس این گزارش مذاکرات ایران و 1+5 صبح امروز با جلسه ای بین اعضای دو تیم که کمتر از یک ساعت طول کشید آغاز شد . در نشست صبح طرفین درباره چارچوب ادامه مذاکرات برای نگارش متن توافق نهایی گفتگو کردند.

اعضای دوتیم پس از نشست صبح در جلسات داخلی مشورت هایی را داشتند که در این خصوص یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای به مهر گفت: بحث درباره چارچوب همچنان ادامه دارد .

در نشست بعد از ظهر کاترین اشتون به همراه معاونین خود و همچنین نمایندگان 6 کشور و محمد جواد ظریف نیز به همراه تیم هسته ای کشورمان در مذاکرات حضور دارند.

 مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون نیز در پایان نشست صبح ضمن آنکه مذاکرات صبح را سازنده دانست، گفت:  برنامه ما این است که این مرحله از مذاکرات که با هدف دستیابی به یک راه حل جامع برای توافق هسته ای نهایی آغاز شده تا روز جمعه ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.