جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۲

نماینده‌ی ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت نکته‌های قابل توجهی را…

نماینده‌ی ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت نکته‌های قابل توجهی را به هیئت دولت ارائه دادند و امیدواریم این دولت بتواند همانند گذشته کارهای بزرگی برای کشور انجام دهد همان گونه که طرح نظام سلامت به خوبی انجام شد که دغدغه‌های مالی بیماران را کاهش داد. دولت‌ها برای ما در جایگاه برابری قرار دارند، نباید دولت را تخریب کرد، چون سربلندی هر دولت سربلندی نظام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی اصفهان، آیت الله «سیدیوسف طباطبایی‌نژاد»، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: گناهان از منظر آثار اجتماعی به کبیره و صغیره تقسیم می‌شوند و نافرمانی خدا کوچک و بزرگ ندارد و همه گناهان بزرگ است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اگر فردی گناه خود را کوچک بشمارد آماده‌ی تسلط شیطان می‌شود، تصریح کرد: خداوند به گناهکاران بشارت داده است که همواره درهای رحمت الهی بر روی آنان گشوده شده است، اما از سوی دیگر مومنان نیز باید مراقب باشند که به عبادات خود متکبر نشوند.

وی خاطرنشان کرد: امروز هفتم شهریور سالگرد شهادت شهید حکیم و عده‌ای از نمازگزاران در کنار مرقد حضرت علی(ع) به دست منافقان و عناصر حزب بعث است، حزب بعث نه تن از برادران این شهید بزرگوار را نیز به شهادت رساند.

طباطبایی‌نژاد درباره‌ی شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: هر سال اعضای هیئت دولت در این هفته گزارش کار می‌دهند و اغلب ما گزارش‌های دولتی را در نماز جمعه می‌گوییم و این منحصر به دولت خاصی هم نیست، چون همه‌ی دولت‌ها خدمت‌های بزرگی را با حمایت مردم انجام داده‌اند.

امام جمعه‌ی اصفهان ادامه داد : ما در زمان پیش از انقلاب 800 هزار تلفن ثابت داشتیم و این آمار با آمار امروز قابل قیاس نیست، اینها همه از برکات انقلاب اسلامی است البته بسیاری از این ارتباطات می‌تواند غیر مفید باشد، اما این مسأله به خود فرد استفاده‌کننده باز می‌گردد.

وی اظهار کرد: اگر خداوند هم چشم و گوش و زبان به ما نداده بود مرتکب هیچ گناهی نمی‌شدیم، اما اینها از مهم‌ترین نعمت‌های الهی است، این فنآوری‌ها حاصل فکری است که خدا برای انسان ایجاد کرده است و باید فرهنگ دینی را به صورتی به وجود آوریم که از همه‌ی این وسایل در راه خدمت به خلق و در راه خدا استفاده کنیم.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز اینترنت تنها راه انتشار مطالب ناب شیعی به دنیای اسلام است، تصریح کرد: در زمینه‌های دیگر نیز خدمات دیگری به مردم ارائه شده که باید به جهات مفید آن توجه داشت و در جهت برطرف کردن نواقص آن تلاش کرد.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای هیئت دولت نکته‌های قابل توجهی را به هیئت دولت ارائه دادند و امیدواریم این دولت بتواند همانند گذشته کارهای بزرگی برای کشور انجام دهد همان گونه که طرح نظام سلامت به خوبی انجام شد که دغدغه‌های مالی بیماران را کاهش داده است. دولت‌ها برای ما در جایگاه برابری قرار دارند، نباید دولت را تخریب کرد، چون سربلندی هر دولت سربلندی نظام است.

وی با بیان اینکه طرح مسکن مهر باید تکمیل شود، گفت: دولت نباید کارهای دولت پیشین را تضعیف کند، چون این اقدام به امید مردم خدشه وارد می‌کند دولت باید در جهت برطرف کردن نواقص دولت گذشته تلاش کند.

طباطبایی‌نژاد افزود: همه دولتمردان می دانند مسأله‌ی آب در این استان مشکل عمده است و مربوط به امروز و دیروز نیست، این استان گل سر سبد کشور است، اما اکنون به کویر تبدیل شده است و پویایی استان اصفهان به مسأله‌ی آب بسته شده است بنابراین ما امیدواریم هر چه سریع‌تر برای مشکل آب اصفهان چاره‌ای اندیشیده شود.

امام جمعه اصفهان به جلسه مشترک خود با معاون اول رئیس‌جمهور اشاره و تصریح کرد: در این باره بحث‌های بسیاری زیادی شد و مردم اصفهان بدانند تجمع و تحصن در حاشیه‌ی زاینده‌رود برای احقاق حق آبه کار اشتباهی است. باید خشکسالی را تحمل کرد و از راه‌های صحیح از حق خود دفاع کنیم.

وی گفت: به کشاورزان وعده می‌دهم که پائیز آب در رودخانه‌ی زاینده‌رود برای کشت پائیزه جاری می‌شود. امروز اصفهان شهر خشک و بی‌آبی شده است، اما با همه این صفات باید برنامه‌ریزی کرد و مردم تحمل بیشتری کنند و از انتقادهای غیرمنصفانه بپرهیزند.

طباطبایی‌نژاد هم‌چنین بمناسبت سالروز تأسیس قرارگاه پدافند حضرت خاتم الانبیاء(ص) اشاره و تصریح کرد: من نیز به سهم خود از فعالان که در این مجموعه فعالیت می‌کنند تشکر می‌کنم که با سرنگونی پهپاد اسرائیلی نشان دادند که مردم به‌واسطه چشمان تیزبین آنها در امانند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *