جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۵

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علی احسانی ˈ روز جمعه در نشست بررسی مشکلات مجتمع پرورش ماهیان خاویاری آزاد در قفس در…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ علی احسانی ˈ روز جمعه در نشست بررسی مشکلات مجتمع پرورش ماهیان خاویاری آزاد در قفس در شهر کلارآباد افزود : سیاست دولت یازدهم توجه به بخش تولید ، بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغالزایی پایدار در کشور است و تحقق این هدف نیز فراهم کردن زیرساخت ها و حمایت های مالی از سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

وی از طرح های پرورش ماهیان خاویاری به عنوان صنعت پاک ، دارای کیفیت مطلوب و ارزش افزوده بالا یاد کرد و ادامه داد : خوشبختانه بستر و ساز و کارهای تشویقی برای استقبال افرادی که قصد سرمایه گذاری دراین بخش را دارند هم اکنون در مازندران فراهم است.

فرماندار عباس آباد نیز گفت : امروز مهم ترین دغدغه تولید کنندگان ماهیان خاویاری در این شهرستان رفتارهای سلیقه ای برخی از مسوولان است که باید چنین رفتار و نگرشی با توجه به وضعیت مناسب اقتصادی و مشکل بیکاری در کشور تغییر یابد.

ˈ سیدامیر حسینی جو ˈ افزود : مجتمع پرورش ماهیان خاوریای در قفس کلارآباد نخستین مجتمع راه اندازی شده در مازندران است و تاکنون توانسته است زمینه را برای رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار را فراهم کند.

سرمایه گذار و کارفرمای مجتمع کلارآباد هم گفت : اکنون برای افزایش اشتغال و تولید بیشتر ماهیان خاویاری ، قزل آلا ، آزاد و نیز گردشگری دریایی اسکله ای با پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصد دراین منطقه درحال ساخت است.

ˈمراد عباس مراد کلاری ˈ از همکاری نکردن مسوولان در گذشته از فعالان صنعت آبزی پروری در منطقه انتقاد کرد و افزود : با وجود آن که برای اجرای چنین طرحی حدود 160 میلیارد ریال هزینه شده است اما متاسفانه حدود هفت میلیارد ریال تسهیلات بانکی ازمحل بنگاه های زوده بازده تخصیص داده شد.

وی شمار افراد شاغل در مجتمع را 60 نفر اعلام کرد و گفت : امیدوارم با بهره برداری از اسکله در حوزه صیادی و گردشگری زمینه اشتغال برای دستکم 600 نفرفراهم شود.

بر اساس آمارهای موجود از 10 طرح پرورش ماهیان خاویاری در مازندران دستکم چهار طرح در غرب استان واقع است.

بر اساس گزارش های رسمی ، دریای مازندران ظرفیت لازم برای فعالیت آبزی پروری به ظرفیت سالانه حدود 200 هزار تن را دارد و توسعه این صنعت زمینه را برای اشتغال دستکم 20 هزار نفر فراهم می کند.ک/3

624/1535/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.