پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمرتضی میرباقریˈ عصر چهارشنبه در نشست ساماندهی سواحل و مناطق گردشگری گیلان با بیان اینکه منطقه شمال ، منطقه…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمرتضی میرباقریˈ عصر چهارشنبه در نشست ساماندهی سواحل و مناطق گردشگری گیلان با بیان اینکه منطقه شمال ، منطقه ای راهبردی و ظرفیت ملی برای نظام اسلامی است، افزود: دولت به این ظرفیت و سرمایه عظیم، به صورت ملی می نگرد از این رو، باید ملی نیز مدیریت شود.

وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری منطقه شمال، نرخ بالای بیکاری را در گیلان غیرقابل قبول دانست و اظهار کرد: نهادهای مردمی همچون شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها و بخش خصوصی نیز باید برای استفاده بهینه از این پتانسیل ها مشارکت کنند.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی با بیان این که سالانه حدود 24 تا 25 میلیون نفر وارد مناطق شمالی اعم از استان های مازندان، گیلان و گلستان می شوند؛ گفت: این مناطق به واسطه وجود مواهب الهی، جزو نقاطی هستند که گردشگران با مقایسه آنها با دیگر مناطق گردشگری دنیا، با توجه به امکانات و ارایه خدمات نمره می دهند.

وی دسترسی گردشگران به اینترنت و فناوری های نوین را امری ضروری خواند و ادامه داد: زمانیکه ما از مردم توقع داریم، باید خود نیز انتظارات و خواسته های آنان را برآورده کنیم.

میرباقری فاصله کنونی ارائه خدمات به مردم را با نقطه مطلوب دارای فاصله دانست و بر ضرورت بهره گیری از تمامی امکانات برای نیل به مطلوب تاکید کرد.

وی در ادامه سخنانش؛ خواستار تنظیم و تدوین پیوست فرهنگی برای تمامی طرح ها شد و گفت: هر طرحی که پیوست فرهنگی نداشته باشد، مشکلاتی را در جامعه ایجاد می کند بر این اساس دولت باید توقعات مردم را برآورده کند و در این صورت است که مردم نیز خود مسائل فرهنگی را رعایت می کنند.

میرباقری ادامه داد: دولت در عین حال سرمایه و امکانات لازم را برای اجرای این مهم در اختیار استان ها قرار می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: دولت بر اساس دیدگاه مورد پذیرش مردم ایران و با رهنمودها و تائیدات مقام معظم رهبری حرکت می کند.

میرباقری افزود: باید با تدبیر و شایستگی اوضاع مردم را سامان دهیم و با کاهش فشارها، فضای آرامش را در کشور ایجاد کنیم.

وی شمار بالای پرونده های وارده به دستگاه قضایی، تعداد زیاد معتادان و زندانیان، بالارفتن سن ازدواج و افزایش نرخ بیکاری را از جمله نتایج این آسیب ها در کشور عنوان کرد.

وی بر لزوم بهره گیری از فضاهای معنوی همچون امام زادگان تاکید و اضافه کرد: میلیون ها نفر با رفتن به این اماکن مقدسه، نابسامانی های روحی و روانی خود را سامان می دهند.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی طرح جامع نظام سلامت که از نیمه اردیبهشت ماه در کشور اجرایی شده را از جمله طرح هایی عنوان کرد که دولت تدبیر و امید برای فراهم کردن زمینه آرامش برای مردم آن را به مرحله اجرا گذاشته شده است.

گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان حدود 300 کیلومتر نوار ساحلی دارد.ک/2

7296/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.