یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۲:۳۱

رئیس هیات مدیره تعاونی دامداران بهبهان بر لزوم حل مشکلات و دغدغه‌های صنعت شیر و دامداری‌های این شهرستان تاکید و تصریح کرد: از…

رئیس هیات مدیره تعاونی دامداران بهبهان بر لزوم حل مشکلات و دغدغه‌های صنعت شیر و دامداری‌های این شهرستان تاکید و تصریح کرد: از فروردین‌ماه امسال تاکنون هیچ یارانه‌ای به تولیدکنندگان شیر اختصاص نیافته و مشخص نیست که دولت یارانه می‌دهد یا نمی‌دهد.

غلامحسین رنجبرها در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه‌ خوزستان، اظهار کرد: ‌اگرچه از دو ماه گذشته نرخ جدید هر کیلو شیر درب کارخانه 1440 تومان اعلام شد اما هنوز این مساله عملی نشده است. در حال حاضر کارخانه شیر پگاه خوزستان هر کیلو شیرخام را نهایتا با قیمت 1200 خریداری می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که نباید سیاست‌ها بر اصول آزمون و خطا باشند، تصریح‌ کرد: سیاست‌هایی که در بخش صنعت شیر و دام در کشور اجرا و ابلاغ می‌شود که ثبات ندارد. برای مثال تخصیص یارانه که سال‌گذشته انجام شد، اقدام خوبی بود که به ازای تحویل شیرخام به قیمت 1110 تومان، 190 تومان یارانه یعنی نهاده دامی تخصیص می‌یافت اما این سیاست امسال هنوز اجرا نشده است.

رنجبرها خاطرنشان‌کرد: بی‌ثباتی در تصمیم‌گیری‌ها، جامعه کشاورزان را متضرر می‌کند. در حال حاضر امنیت شغلی در دامداری و کشاورزی پایین و تضمین خرید محصول نیز ضعیف است، اگر چه همواره از حمایت از تولید دم زده می‌شود اما در اجرا و عمل تولیدکننده سرکوب می‌شود.

وی گفت: در شش ماهه سال جاری اعطاء تسهیلات بانکی در کشور به بخش خدمات و صنعتی افزایش داشته اما اعطاء تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی رشد منفی داشته است، در حالی که در سال جاری مصوب شد که باید 25 درصد تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یابد.

رئیس هیات مدیره تعاونی دامداران بهبهان اظهار کرد:‌ نرخ فروش گوشت در سال جاری مربوط به سال 91 است، کدام مواد غذایی را سراغ دارید که در طی دو سال افزایش نرخ نداشته و تورم شامل آن نشده باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *