چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، علی کورانی فر بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان دولت لرستان با بیان اینکه یکی…

به گزارش خبرنگار مهر، علی کورانی فر بعد از ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان دولت لرستان با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم و اساسی دولت تدبیر و امید توسعه دولت الکترونیک است اظهار داشت: دولت به دنبال کاهش تصدی گری و استقرار فعالیت ها در بستر دولت الکترونیک است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای تحقق اهداف این حوزه به طور جدی در دستور کار دولت قرار دارد، بیان داشت: دولت که عیالوار و متورم باشد به لحاظ سیستمی نمی تواند جوابگوی مردم باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه بسیاری از خدمات باید از طریق دولت الکترونیک به مردم ارائه شود، افزود: بسیاری از کشورها با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک تشکیلات عریض و طویل را برچیده اند.

کورانی فر ادامه داد: حرکت در این مسیر در کشورمان با توجه به نگرش ها و شرایط کنونی شاید تا حدودی سخت باشد ولی طی این مسیر اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه هر تغییراتی مقاومت هایی را در پی دارد، عنوان کرد: نباید در مقابل این مقاومت ها ملاحظات شخصی را دخیل کنیم و باید محکم وارد عمل شده تا زمینه توسعه دولت الکترونیک فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه در راه اندازی و فعالیت دفاتر پیشخوان دولت باید قانون مبنای عمل افراد باشد، ادامه داد: همچنین باید فضای رقابتی میان دفاتر شکل بگیرد تا شاهد افزایش کیفیت ارائه خدمات باشیم.

کورانی فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سالجاری به نام “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” گفت: توسعه خدمات الکترونیک نقش مهمی در مدیریت جهادی و ارائه خدمات مطلوب به مردم دارد.

وی از مدیریت جهادی به عنوان مدیریت علمی یاد کرد و افزود: برای تسهیل انجام امور و کارها و خدمت به مردم باید از همه ظرفیتها استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به واگذاری خدمات منابع طبیعی به دفاتر پیشخوان دولت افزود: امیدواریم این امر موجب رفاه هر چه بیشتر جامعه هدف این اداره کل، رفع مشکلات مردم و کاهش هزینه ها شود.

کورانی با بیان اینکه راهی وجود ندارد جز اینکه به سمت مدیریت سیستمی حرکت کنیم، افزود: در این مسیر باید به توسعه دولت الکترونیک عمیقا اعتقاد و باور داشته باشیم.

وی یادآور شد: انتظار می رود کارگروه دفاتر پیشخوان دولت ورود جدی تری داشته باشد تا دستگاههایی که دارای خدمات قابل واگذاری به این دفاتر هستند احصا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *