شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۷

صادق خرازی با بیان اینکه من رفتار نسنجیده احمدی نژاد و دولت وی در قبال عربستان را هرگز قبول ندارم گفت: رئیس دولت…

صادق خرازی با بیان اینکه من رفتار نسنجیده احمدی نژاد و دولت وی در قبال عربستان را هرگز قبول ندارم گفت: رئیس دولت دهم چهار سفر به عربستان انجام داد بدون آنکه از آن طرف رئیس دولت یا شخصیت مطرحی به ایران بیاید. سیاست خارجی ما در قبال عربستان به حالت انتزاعی از موضع عزت نبوده است اینکه همه صف بکشند منتظر لبخند پادشاه عربستان باشند، فاجعه است.

به گزارش مهر، سید محمد صادق خرازی سفیر ایران در سازمان ملل متحد در سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵ بود. او از سال 2002 تا 2006 نیز سفیر ایران در فرانسه بود و در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی به عنوان مشاور ارشد خاتمی فعالیت می کرد.

صادق خرازی در گفتگویی مشروح در دفتر کار خود در مرکز دیپلماسی ایرانی سیاست خارجی دولت یازدهم را در حوزه هسته ای، روابط بین المللی و منطقه ای مورد بررسی قرارداد.

صادق خرازی معتقد است که در مذاکرات هسته ای وارد گام نهایی به مفهوم رسیدن به توافق نشده ایم و برای این تصور هنوز خیلی زود است، او می گوید: در دولت گذشته قریب به یک سال و اندی ایران و آمریکا در عمان مذاکره می کردند و بالاترین سطوح نظام در جریان مذاکرات بودند و خودشان نقطه نظرات و استراتژی گفت و گو را مدیریت می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.