شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۷

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد دولت برای آزادسازی قیمت شیر و مواد لبنی این هفته در…

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد دولت برای آزادسازی قیمت شیر و مواد لبنی این هفته در نشست مشترک با ارکان تصمیم ساز این حوزه در دولت و مجلس بررسی می شود.

به گزارش ایرنا، عباس رجایی افزود: این نشست با حضور وزیران امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تشکیل می شود.

وی اظهار کرد: تنظیم بازار محصولات کشاورزی براساس قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی (قانون انتزاع) با وزارت جهاد کشاورزی است و تعیین تکلیف وضع شیر و مواد لبنی به عنوان یک اولویت در دستور کار است.

دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این قانون شیوه خروج دولت از تنظیم بازار مطرح و به تشکل های تولیدکنندگان بخش کشاورزی این امکان داده شده است که مسوولیت تنظیم بازار را برعهده بگیرند و تعیین قیمت ها را صنفی کنند.

رجایی درباره آخرین بررسی ها درمورد کیفیت برنج های وارداتی نیز گفت: براساس اعلام سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کیفیت برنج های وارداتی موجود در بازار درحد استاندارد است و تمام اقلام مشکوک و آلوده این ماده خوراکی پرمصرف جمع آوری شده است.

وی گفت: با پیگیری کمیسیون های بهداشت و کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و با همکاری بخش های متولی علاوه بر سختگیری در مبادی ورودی برنج به کشور، کیفیت این محصول به صورت مستمر و دقیق رصد می شود.

موضوع تعیین قیمت شیر، چندی است در محافل اقتصادی مطرح و درخصوص قیمت و شیوه قیمت گذاری این محصول گمانه زنی های زیادی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.