دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۱

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ˈحسین قنبریˈ با بیان اینکه شرایط…

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ˈحسین قنبریˈ با بیان اینکه شرایط کسب و کار به لحاظ کیفی در یک سال گذشته بهتر شده است، افزود: ایجاد فضای امیدواری در بین کارآفرینان و خوش بینی نسبت به آینده سبب بهبود فضای کسب و کار شده است.

وی بیان کرد: زمانی این امیدواری می تواند تداوم داشته باشد که به موازات آن حمایت مسوولان از بخش تولید ادامه یابد در غیر این صورت هنگامی که تولیدکنندگان تحول را در حوزه کارآفرینی لمس نکنند این خوشبینی به یاس تبدیل می شود.

رییس کانون کارآفرینان برتر خراسان رضوی گفت: هم اینک جامعه ما از یک سو با نرخ تورمی بالا و از سوی دیگر با نرخ بیکاری بالا مواجه است و نباید فراموش کرد که در چنین جامعه ای اجماع بر سر اتخاذ سیاستهای اقتصادی دشوار است.

قنبری افزود: اگر سیاست های اقتصادی به گونه ای رقم بخورد که به افزایش تورم دامن نزند و زمینه رشد تولید را فراهم کند، با در خدمت گرفتن نظام پولی در تولید، شاهد بهبود وضعیت کار در سال 93 خواهیم بود.

وی اصلاح قوانین مربوط به بازار کار از جمله قانون کار و تامین اجتماعی، مالیات، تصویب قوانین پشتیبان مورد نیاز، اجرای قانون تجارت به ویژه قانون بهبود فضای مساعد کسب و کار با شفافیت و صراحت تمام از راهکارهای بهبود فضای کسب و کار برشمرد.

وی گفت: اگر نقشه جامع سرمایه گذاری در هر استانی با توجه به متقضیات و شرایط جغرافیایی و فرهنگی و اجتماعی هر منطقه تهیه شود آن وقت با ایجاد پنجره واحد می توان زمان اخذ مجوز برای ایجاد کسب و کار را بسیار کوتاه کرد.

قنبری افزود: این نقشه باید حاوی اطلاعاتی از هریک از سازمان ها و نهادهای مربوطه باشد و در مدت زمان مشخصی نیز به روز شود.

7489/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.