جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۲

استاندار البرز عملکرد یکساله‌ی دولت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دولت «تدبیر و امید» در تحقق اهداف خود موفق بوده است….

استاندار البرز عملکرد یکساله‌ی دولت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دولت «تدبیر و امید» در تحقق اهداف خود موفق بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در البرز، «سیدحمید طهایی» در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌ی کرج ضمن گرامی‌داشت هفته‌ی دولت و یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر، طی سخنانی اظهار کرد: تقارن هفته‌ی دولت با نخستین سال فعالیت دولت «تدبیر و امید» فرصت مناسبی است تا خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای مردم که صاحبان اصلی انقلاب هستند تشریح و تبیین کنیم.

وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در یکسال اخیر گفت: پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم تصویر مخدوشی از جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌المللی حاکم بود، تلاش دولت یازدهم در یکسال گذشته به صورت فزآینده در جهت برطرف کردن، اصلاح فضای اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی بوده است و خوشبختانه پارسال، به خوبی شاهد گسترش تعاملات و افزایش ارتباطات ایران با کشورهای جهان بودیم.

این مقام مسئول افزود: در حوزه‌ی سلامت دولت یازدهم پا پیش گذاشت و این طرح مهم را به بهترین وجه به اجرا درآورد و بار سنگین هزینه‌های درمان را از دوش مردم برداشت.

طهایی با ابراز رضایت مردم از عملکرد دولت یازدهم در بخش سلامت، خاطرنشان کرد: اینکه 90 درصد هزینه‌های درمانی و بیمارستانی را دولت بپردازد و تنها 10درصد آن را مردم پرداخت کنند نشان از عملکرد فوق‌العاده و برجسته‌ی دولت دارد.

استاندار البرز گسترش بیمه‌ی همگانی که با اجرای آن تاکنون پنج میلیون نفر رایگان بیمه شدند و ساخت و تکمیل 535 بیمارستان در کشور را از دیگر اقدامات دولت یازدهم در حوزه‌ی بهداشت و درمان دانست و گفت: دولت «تدبیر و امید» در نظر دارد که به شعارهای خود در این حوزه عمل کند و امید مردمی را که با انگیزه‌ی تحقق شعارهای دولت یازدهم پای صندوق‌های رأی رفتند را ناامید نکند.

وی هم‌چنین به تلاش دولت در برطرف کردن تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه اشاره و خاطرنشان کرد: دولت یازدهم با وجود مخالفت شدید قدرت‌های جهانی توانست حق ایران و مواضع جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان اثبات کند و تحریم‌های هسته‌ای، نفتی و بانکی را از میان بردارد.

این مقام مسئول کاهش قیمت ارز و توزیع بنزین استاندارد را از دیگر اقدامات مطلوب دولت یازدهم برشمرد و افزود: استفاده از بنزین غیراستاندارد آلودگی هوای استان‌های بزرگی چون البرز، تهران و تبریز را تشدید کرده بود که خوشبختانه در یکسال اخیر با توزیع بنزین استاندارد به میزان قابل توجهی از آلودگی هوا کاسته شده است.

طهایی در ادامه از موضع دولت یازدهم در حمایت از کشورهایی چون سوریه، لبنان و فلسطین سخن به میان آورد و گفت: حمایت دولت «تدبیر و امید» از کشورهای مظلوم منطقه که اسیر حمایت مغرضانه مستکبران جهانی شده اند ادامه دارد.

استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت‌های استان البرز اشاره کرد و افزود: استان البرز بعلت شرایط ویژه‌ی آب و هوایی، برخورداری از مراکز تحقیقاتی کشاورزی و نخستین مرکز دانشگاهی کشاورزی پرچم‌دار کشاورزی کشور محسوب می‌شود، از این‌رو باید با برنامه‌ریزی و مدیریت آگاهانه شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم از این پتانسیل‌های بالقوه در جهت توسعه هرچه بیشتر استان استفاده کنیم.

وی در خطاب به مدیران استانی البرز گفت: مدیران البرز باید علاوه‌بر برطرف کردن مشکلات مردم به فکر برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و کارآمد باشند و توسعه استان را در اولویت اهداف خود قرار دهند.

طهایی خاطرنشان کرد: تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌ی توسعه‌ی اقتصادی علاوه‌بر تلاش مسئولان، همکاری مردم را نیز می‌طلبد، از این‌رو از مردم انتظار داریم که برای پیشبرد اهداف دولت با مسئولان همکاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.