جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۳

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمدعلی سید ابریشمی با اشاره به اینکه 81هزار واحد صنعتی  کوچک با اشتغالی بالغ بر یک میلیون نفر…

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمدعلی سید ابریشمی با اشاره به اینکه 81هزار واحد صنعتی  کوچک با اشتغالی بالغ بر یک میلیون نفر درسراسر کشور مستقر هستند، گفت: از این تعداد 14  هزار واحد صنعتی کوچک طی سالهای اخیر به دلایل مختلف از چرخه تولید خارج ومتوقف شده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برپایه طرح ایجاد رونق در صنایع کوچک این سازمان، هیات دولت با هدف ایجاد اشتغال پایدار وخروج از رکود برای 40درصد از این واحدها، مبلغ 40 هزار میلیاردریال تسهیلات برای راه اندازی مجدد اختصاص خواهد داد.   

سید ابریشمی افزود: راه اندازی این واحدها برای حدود 112هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه 67 هزار واحد صنعتی دیگر نیز پایین تر از ظرفیت اسمی مشغول فعالیت هستند، خاطر نشان کرد: به منظور افزایش ظرفیت تولید 20درصد این واحدهای صنعتی 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی هیات دولت اختصاص یافت که اجرای پروژه های بهبود در این واحدها منجر به ایجاد 81هزار شغل جدید خواهد شد.

سید ابریشمی  سهم صنایع کوچک از کل صنایع را 92 درصد عنوان کرد و گفت: با اختصاص تسهیلات 100هزار میلیار ریالی هیات وزیران بخش عمده ای از مشکل اشتغال و کاهش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی که از دغدغه های اصلی دولت به شمار می رود، رفع خواهد شد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران سهم صنایع کوچک از میزان اشتغال صنعتی کشور را 45 درصد اعلام و خاطر نشان کرد: در حال حاضر سهم ارزش تولیدات این صنایع 17 درصد کل صنایع است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.