چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۴:۴۷

به گزارش ایرنا، ˈمنوچهر رزمجوˈ عصر سه شنبه در جمع مدیران دستگاه های اقتصادی استان خراسان شمالی در بجنورد افزود: از محل اعتبارات…

به گزارش ایرنا، ˈمنوچهر رزمجوˈ عصر سه شنبه در جمع مدیران دستگاه های اقتصادی استان خراسان شمالی در بجنورد افزود: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و صندوق اشتغال نیازمندان کمیته امداد نیز تسهیلاتی برای اجرای طرح های خوداشتغالی در اختیار مددجویان قرار می گیرد.

وی سقف تسهیلات پرداختی برای اجرای طرح های خوداشتغالی مددجویان را 450 میلیون ریال اعلام کرد که در سه مرحله به این خانوارها پرداخت می شود.

مدیرکل طرحهای اقتصادی، اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی گفت: در سال جاری 120 هزار خانوار مددجوی مجری این طرح ها از حمایت بیمه تامین اجتماعی برخوردار می شوند.

رزمجو افزود: هزینه پوشش بیمه ای خانوارهای مجری طرحهای خوداشتغالی و خودکفایی کمیته امداد از سوی این نهاد تامین و به کارآفرینان بخش خصوصی نیز که مددجویان این نهاد را در واحدهای صنعتی خود به کار گیرند، حق بیمه این افراد پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس برنامه توسعه پنجم باید سالانه 10 درصد از مددجویان کمیته امداد با اجرای طرح خوداشتغالی از پوشش این نهاد خارج شوند.

وی اضافه کرد: اکنون 4.5 میلیون نفر در سطح کشور زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) قرار دارند و سالانه 3.5 میلیون نفر نیز از حمایت های موردی این نهاد برخوردار می شوند.

به گفته رزمجو، تاکنون 300 هزار خانوار مددجو از طرح های خوداشتغالی بهره مند و از پوشش این نهاد خارج شده اند و در دو سال آینده نیز 120 هزار خانوار مددجو در قالب این طرح خودکفا می شوند. ک/2

2712/626 / 1551

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *