پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۳

خبرآنلاین: بعد از اتوبان صدر، قرار است اتوبان بعثت واقع در منطقه 16 تهران (جنوب) دو طبقه شود. این خبری است که محسن…

خبرآنلاین: بعد از اتوبان صدر، قرار است اتوبان بعثت واقع در منطقه 16 تهران (جنوب) دو طبقه شود. این خبری است که محسن اسدی شهردار منطقه امروز اعلام کرد.

شهردار منطقه 16 در جمع خبرنگاران اعلام کرد بخشی از تجهیزات احداث طبقه دوم اتوبان صدر به جنب اتوبان بعثت واقع در این منطقه منتقل شده است.

محسن اسدی در این باره توضیح داد: یکی از بحثهای اصلی ما در منطقه 16، احداث پل روگذر بزرگراه بعثت با همان تکنولوژی به کار گرفته شده در اتوبان صدر است. برخی از تجهیزات اتوبان صدر هم به این سمت منتقل شده و امیدواریم تا پایان امسال کار احداث پل روگذر را بتوانیم شروع کنیم.

او همچنین درباره مشکلات ترافیکی اطراف میدان بهمن و اتوبان تندگویان گفت: در محدوده میدان بهمن، چند موضوع در دست پیگیری است. از جمله برای ساماندهی جگرکی های اطراف این میدان، ما مشاور گرفتیم تا بتوانیم پاساژی طراحی کنیم که بشود در آن جگر را با آن ویژگی و حس و حال تهیه کرد ولی تاکنون موفق نشده ایم. حتی با یک سرمایه گذار مذاکره کردیم تا چند سرقفلی جگرکی های اطراف این میدان را بخرد ولی تاکنون موفق به ساماندهی این مشاغل نشده ایم. حس و حال جگرکی به همین است که هست و تغییرش خیلی سخت است.

از جمله کارهای دیگر ما، حذف دوربرگردان های بزرگراه تندگویان است که امیدواریم با دو طبقه کردن بزرگراه بعثت این مشکل نیز حل شود.

فرمانداری عجله ای برای حل مشکل کارخانه روغن نباتی قو ندارد

اسدی درباره مشکلات زیست محیطی منطقه 16 تهران هم توضیح داد: از روز اولی که به شهرداری این منطقه آمدم بحث انتقال کارخانه روغن نباتی قو و نیروگاه بعثت را پیگیری کردم. شبکه انتقال نیرو در جنوب نیروگاه بعثت و دکل های این منطقه مشکل زیادی برای مردم به وجود آورده. امیدواریم بتوانیم وزارت نیرو را مجبور کنیم که این کابلها را زیر زمین منتقل کند.

او درباره انتقال کارخانه روغن نباتی قو نیز گفت: کارخانه روغن نباتی قو را هم در دو جبهه کمیسیون بند 20 و شورای تامین استان پیگیری می کنیم و انتقال این کارخانه در شرف صدور رای در کمیسیون بند 20 شهرداری است. آقایان مالک به رای اعتراض کرده اند و می گویند ما مزاحمتهای زیست محیطی را رفع کرده ایم ولی شورای تامین استان نیز در این موضوع ورود کرده اند. مشکل اینجاست که مقداری فرمانداری به دلیل موضوعات کارگری با سرعت و جدیت درباره انتقال این کارخانه جلو نمی رود.

چهارمین جلسه و آخرین جلسه در این باره دو هفته پیش تشکیل شده و امیدواریم با همیاری دکتر حافظی در شورای شهر و جدیتی که در این باره وجود دارد به زودی مشکل این منطقه حل شود. همچنین جهت تسریع در این موضوع به صاحبان کارخانه گفته ایم موضوع مشارکت در ساخت یک منطقه شهری ایده آل را دنبال می کنیم.

سه گرمخانه در منطقه 16 فعال است

شهردار منطقه 16 همچنین درباره کارتن خوابهای این منطقه گفت: در این منطقه 3 گرمخانه مشغول به کار است و موسسه طلوع بی نام و نشان ها نیز در این باره با ما همکاری می کند.

اسدی درباره برخورد با مشکلات پیرامون ترمینال جنوب هم گفت: برخی از مسایل از جمله دستفروشان این ترمینال، باید مشکلاتی مانند ارتزاق مردم را نیز در نظر گرفت. برای همین دستور داده ام بعد از ساعت 9 شب به بعد، خیلی نیروهای شهرداری جبهه گیری نکنند. در بحث سد معبر، مشکلات زیادی برای داریم و حتی یکی از معاونان من هفته پیش در درگیری با سد معبر، دچار مشکل شد و داخل دهانش 8 بخیه خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.