پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۷

دومین جشنواره روستاگردی چهارمحال و بختیاری در روستای تاریخی و گردشگری و بدون کوچه یاسه‌چای از توابع شهرستان سامان افتتاح شد. به گزارش…

دومین جشنواره روستاگردی چهارمحال و بختیاری در روستای تاریخی و گردشگری و بدون کوچه یاسه‌چای از توابع شهرستان سامان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری معرفی ظرفیت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های گردشگری روستای یاسه چای را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

بهمن عسگری به شرایط طبیعی و اقلیمی روستای یاسه چای اشاره کرد و گفت: این روستا به دلیل بافت تاریخی و شرایط طبیعی بسیار فوق العاده، مورد توجه مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گرشگری کشور قرار گرفت و به صورت پایلوت به عنوان روستای گردشگری ثبت ملی شد.

به گفته وی، جشنواره روستاگردی با رویکرد معرفی اقتصاد محلی و جاذبه‎های گردشگری و فرهنگی به مدت دو روز و با حضور میهمانان و گردشگران داخل و خارج استانی در روستای تاریخی و هدف گردشگری یاسه‌چای در حال برگزاری است.

عسگری شهرستان سامان را جزو شهرهای هدف گردشگری استان دانست و اظهارکرد: شهر سامان به دلیل قرار گرفتن در حاشیه زاینده رود و وجود جاذبه‌ها و محصولات گردشگری فراوان، به عنوان نگین گردشگری استان چهارمحال و بختیاری شناخته شده است.

وی معرفی محصولات و جاذبه‌های گرشگری شهر سامان، معرفی آداب، رسوم و سنن مردم این خطه، معرفی قابلیت‌های گردشگری و ورزشی که به عنوان مهم‌ترین پتانسیل این منطقه محسوب می‌شود را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره دانست.

عسگری قایق‎رانی در زاینده رود و معرفی قابلیت‎های گردشگری و اقتصادی این رودخانه به گردشگران، کارگاه آموزشی و مسابقات قایق‎رانی، دیدار از بافت تاریخی روستای یاسه چای، برگزاری مراسم آئینی نظیر گردو چینی، بازی‌های بومی و موسیقی محلی را از مهم ترین برنامه‌های این جشنواره عنوان کرد.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری، روستای تاریخی و بدون کوچه یاسه چای، از توابع شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری است که در حاشیه رودخانه زاینده رود و در محدوده کوهستانی شمال این شهرستان قرار دارد که دالان‎های قدیمی و بافت معماری خاص، روستای یاسه چای را به یک روستای هدف گردشگری تبدیل کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.