دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۵

اعتراضات در حمایت از تصمیم عبدالله عبدالله، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان برای کنار کشیدن از رقابت‌های انتخاباتی امروز (یکشنبه) برای دومین روز متوالی…

اعتراضات در حمایت از تصمیم عبدالله عبدالله، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان برای کنار کشیدن از رقابت‌های انتخاباتی امروز (یکشنبه) برای دومین روز متوالی در چندین شهر این کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تنش‌ها در افغانستان به سبب اتهام وقوع تقلب گسترده در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شدت پیدا کرده است. عبدالله عبدالله که اخیرا با اشرف غنی احمدزی در دور دوم این انتخابات رقابت کرده تا کنون از پذیرش تقاضای سازمان ملل و دولت افغانستان برای بازگشت به رقابت‌های انتخاباتی سر باز زده و نتیجه این دور از انتخابات را غیرقانونی دانسته و ناظران خود در شمارش آرا را فراخوانده است.

دومین روز اعتراضات در افغانستان در حالی برگزار شد که مقامات افغانستان و سازمان ملل ضمن تقاضای برقراری آرامش در افغانستان نسبت به وقوع جنگ قدرت و ناتمام ماندن فرآیند اولین انتقال قدرت دموکراتیک در این کشور اظهار نگرانی کرده‌اند. امروز چند صد تن از هواداران عبدالله عبدالله در اطراف کاخ ریاست جمهوری افغانستان تظاهرات کردند و گروهی دیگر از معترضان در جاده اصلی منتهی به فرودگاه بین‌المللی شهر کابل جلوی خودروها را گرفته و تجمع کردند.

در استان غربی هرات نیز صدها تن از حامیان عبدالله عبدالله تجمع کرده و شعار دادند “مرگ بر کمیسیون مستقل انتخاباتی” و همچنین “متقلبان باید محاکمه شوند”. تظاهر کنندگان خشمگین به دفتر والی هرات وارد شدند و حدود ۶۰ تن از آنها کارتهای مخصوص شرکت در انتخابات خود را به اعتراض آتش زدند. در استان قندوز در شمال افغانستان نیز چند فرد مسلح که حامی کمپین عبدالله عبدالله بودند دفتر انتخابات در این استان را تعطیل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.