پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

به گزارش ایرنا، دبیراجرایی همایش ملی توسعه سواحل مَکران واقتدار دریایی درجاسک دراین همایش گفت: حدود 500 نفر از فرهیختگان و کارشناسان کشورمان…

به گزارش ایرنا، دبیراجرایی همایش ملی توسعه سواحل مَکران واقتدار دریایی درجاسک دراین همایش گفت: حدود 500 نفر از فرهیختگان و کارشناسان کشورمان دراین همایش شرکت دارند که به شناسایی فرصت های سواحل مَکران، قابلیت های جاسک و بهره مندی از موهبت های دریا و فعلیت بخشیدن به این توانایی ها می پردازند.

دریادار دوم ˈمهرداد آل احمدˈ افزود: هدف این همایش بررسی ظرفیت ها و قابلیت های جاسک با استفاده از نظر استادان دانشگاه ها و بخش خصوصی با همکاری دولت و مجلس و اقدامات، طرح ها و برنامه هایی که باید در جاسک انجام شود، می باشد.

وی بیان داشت: منطقه دوم دریایی ولایت ارتش جمهوری اسلامی ایران از سال 87 درشهرستان جاسک در سواحل مکران استقرار یافت و پایگاه های دریایی را در این منطقه ایجاد کرد .

دبیر اجرایی همایش ملی توسعه سواحل مکران واقتدار دریایی در جاسک اظهارکرد: سواحل مکران ، مستقیم به آبهای آزاد وصل است و با استفاده از امکانات موجود در این سواحل می توان زمینه توسعه اقتصادی را فراهم کرد.

رئیس جمهوری کشورمان اسفند سال گذشته در بندرعباس اعلام کرد که جاسک به بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور تبدیل می شود وهیئت دولت چندی پیش لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک را تصویب کرد .

حدود یک سوم از مرزهای کشور آبی است و حدود 800 کیلومتر از این مرزها در شمال کشور و دو هزار کیلومتر آن که شامل سواحل خیلج فارس و سواحل مکران است در جنوب کشور قرار دارد.

ˈعلی لاریجانیˈ رییس مجلس شورای اسلامی، ˈاکبر ترکانˈ دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، دریادار ˈ حبیب الله سیاریˈ فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ˈجاسم جادریˈ استاندار هرمزگان در روز نخست دومین همایش توسعه سواحل مَکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی سخنرانی کردند.

شهرستان جاسک با بیش از 51 هزار نفر جمعیت در 300 کیلومتری شرق بندرعباس و در همسایگی با چابهار واقع است. ک/3

7195/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.