دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای این شماره مطلبی با عنوان «تغییر محرک ها یا اصلاح رفتارها» به قلم سردبیر (مجید تولایی)آورده شده…

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای این شماره مطلبی با عنوان «تغییر محرک ها یا اصلاح رفتارها» به قلم سردبیر (مجید تولایی)آورده شده است. در ادامه مطلبی به عنوان « اعتراضات را قانونی می دانم!» برداشت محمد جواد حق شناس از انحرافات از خط امام را می خوانیم. گفت و گویی با ابوالفضل توکلی بینا درباره« جمهوری اسلامی» با عنوان «هم چنان میزان رای ملت است »؛ درج شده است. «جمهوری اسلامی یعنی تلفیق سنت و مدرنیسم» عنوان مقاله ای است از داریوش قنبری نماینده سابق مجلس؛ آورده شده است. گفتگویی صریح و بی پرده با محمد علی رامین درباره ولایت فقیه، احمدی نژاد و معاونت مطبوعاتی با عنوان «آمده بودم خودم را منفجر کنم» در این شماره منتشر شده است. در ادامه گفتگویی یا سید محمد صادق قاضی طباطبایی از مبارزان انقلاب با عنوان« گزینه اعدام اما(ره) روی میز شاه» درج شده است.

در بخش اقتصاد: مقاله ای با عنوان« هدف مندی یارانه ها تکلیف دولت دهم بر دولت یازدهم»، آورده شده است.« پرداخت نقدی یارانه ها از نگاه سیاست پولی» از سعید مسکری  عنوان مقاله ای دیگر است. « چرا کشورهای نفتی یارانه نقدی می دهند؟» عنوان یکی دیگر از مقاله های بخش اقتصادی است که به قلم فرزاد آذری بقاء  نوشته شده است.

در بخش بین الملل: مقاله « موانع و چالش های تحقق دموکراسی در خاورمیانه» نوشته جواد حیران نیا  درج شده است.« دموکراسی مصر فانتزی است» گفتگوی اختصاصی با استفن لندمن نظریه پرداز آمریکای است؛ بررسی موردی انتخابات عراق و مصر با عنوان «آیا مردم سالاری در خاورمیانه قابل تحقق است» رادر این شماره می خوانیم. مصاحبه با دکتر اریک توماس وبر: مدیر انجمن فیلسوفان آمریکا با عنوان« دموکراسی در خاورمیانه با غرب متفاوت است» نیز در این بخش درج شده است.

در بخش جامعه مقاله ای با عنوان «زندگی چه زمانی لذت بخش می شود؟» با قلم دکتر مهدی رجب پور آورده شده است. سپس روشهایی برای افزایش رضایت از زندگی در این بخش منتشر شده است.

 در بخش فرهنگ و اندیشه: مقاله ای با عنوان «مبارزه؛ اصل هدف اسلام نیست» نوشته سید مرتضی مفید نژاد آمده است. درادامه این بخش «انقلابی بودن یکی از مولفه های هویتی ایرانیان» مطلبی است به قلم پرویز امینی و مقاله ای از حجت الاسلام پیروزمند با عنوان« باز مهندسی ساختارها؛ حلقه مفقوده انقلابیون» آورده شده است، و در ادامه گفت و گو با دکتر غلامرضا جمشیدیها، با عنوان «مرغ انقلابی ها یک پا دارد»  و این مقاله« عنصر تمام کننده هویت ایرانی» نوشته دکتر محمد قیصری در این شماره عنوان شده است.

 

در بخش تاریخ: مطلبی با عنوان «از وکالت تا فقاهت» با قلم مصطفی بیات  دبیر گروه  منتشر شده است. در ادامه این بخش گفتگویی با حجت الاسلام احمدی جلفایی با عنوان« اصل تقیه و نهان کاری راهبرد استراتژیک وکالت» و مطلبی با عنوان «راهبرد امام موسی کاظم(ع) و چالش های پیش رو» به قلم محمود حسینی آورده شده است.

 در بخش ادب و هنر: مطلبی با عنوان «زبانی برای تمام فصول» نگاهی گذرا به احوالات طنز مکتوب در ایران به قلم محمدرضا مقدسیان درج شده است. در ادامه گفتگو با اکبر اکسیر، طنز پرداز مطبوعات ایران با عنوان« طنز پردازها؛ فرشته هایی با اندکی خرده شیشه» درج شده و در ادامه در بررسی طنز و جایگاه آن 42 با شهرام شکیبا مصاحبه ای گرفته است با عنوان«طنز نویس موافق ، مثل نوشابه بدون گاز بی خاصیت است» در انتهای مجله نیز مطلبی با عنوان«طنز بی پشتوانه مثل اسکناس بی خزانه است» از «توفیق» تا طنز امروزی از زبان مسعود کیمیا گر گنجانده شده است.

مجله 42 به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی محمد مهدی تینای تهرانی و سردبیری مجید تولایی  هر ماه منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.