یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۸

استاندار خراسان رضوی از تحقق 75 درصدی بودجه عمرانی استان تا مهرماه امسال خبر داد. به گزارش خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان،…

استاندار خراسان رضوی از تحقق 75 درصدی بودجه عمرانی استان تا مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان صبح امروز 27 مهر ماه در همایش روز ملی استاندارد، گفت: در مهرماه سال گذشته فقط 33 درصد از بودجه عمرانی استان توسط دولت تخصیص داده شده بود که رسیدن این میزان که 75 درصد در سال جاری یک تحول جدی در تخصیص اعتبارات استان است.

وی سفر هیات دولت به استان را دارای دستاوردهای مهمی دانست و گفت: 700 میلیارد تومان پروژه در حال اعتبار دراین سفر تامین اعتبار شد و بیش از 6 هزار میلیارد تومان توافق با بخش خصوصی انجام شد که این موارد نمونه‌هایی از پیشرفت اقتصادی استان است.

رشیدیان افزود: خراسان رضوی با بیش از 6 میلیون جمعیت و 25 میلیون زائر داخلی و خارجی یک استان در حال تحول، رشد و توسعه است که نیاز به توجه ویژه در بخش استاندارد دارد.

وی با بیان اینکه افزایش تولید و صادرات در استان با افزایش تورم همراه نبوده است، گفت: خراسان رضوی با کمک بخش خصوصی‌، کارگزاران دولتی و دانشگاهی حرکات خود را به سمت تحولات آغاز کرده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: این تحولات به صورتی بوده که تورم 12 ماهه منتهی به شهریور در استان 17.7 درصد بوده که این میانگین در کشور 20.3 درصد اعلام شده است.

استاندار خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: صادرات خراسان رضوی در ابتدای سال 93 منفی 18 درصد بود که این میزان با همت تولیدکنندگان و صادرکنندگان و همچنین بهبود شرایط و روابط بین‌المللی هم اکنون به مثبت 5 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه خراسان رضوی دروازه ورود به آسیای میانه است و این فرصت باعث شده بتوانیم ظرفیت 6 هزار واحد تولیدی را در استان ایجاد کنیم و 92 درصد از این واحدها مربوط به بخش خصوصی است.

رشیدیان ضمن تاکید بر تمرکززدایی در بخش‌های مختلف کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان خواستار احداث دومین پژوهشگاه استاندارد کشور در مشهد هستیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به رشد جوامع مدرن، تنوع نیازها، کمبود فرصت و بحث جعل و کاهش کیفیت برندهای تقلبی، بیان کرد: همه این مسائل در کنار یکدیگر ضرورت تدوین قوانین و مقررات به منظور حفظ سلامت و فراهم آمدن آسایش روانی و جسمی مردم را مشخص می‌کند.

رشیدیان با بیان این که فرهنگ استاندارد باید در کشور عمومی شود، اظهار کرد: یک اجماع جمعی برای استاندارد‌سازی نیاز است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.