یکشنبه، ۱۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۰

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از آغاز برگزاری دومین کارگاه طبیعت‌گردی کشور در استان سمنان خبر داد. به گزارش خبرگزاری…

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از آغاز برگزاری دومین کارگاه طبیعت‌گردی کشور در استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، «محمدحسین بحرالعلومی» اظهارکرد: این کارگاه با عنوان” توسعه پایدار طبیعت‌ گردی در مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست به منظور توانمندسازی جوامع بومی” با حضور بیش از 70 کارشناس طبیعت‌گردی استانها از فردا(هفدهم شهریور ماه) در سمنان آغاز به کار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه از هفدهم تا نوزدهم شهریور ماه در استان سمنان برگزار می‌شود، گفت: طبیعت‌ گردان در این برنامه، طی سه روز از جاذبه‌های طبیعی و تنوع زیستی برخی از مناطق طبیعی و حفاظت شده استان از جمله پارک ملی توران(زیستگاه گونه‌های نادر جانوری از جمله یوز آسیایی)، بیارجمند و روستای قلعه بالا، منطقه حفاظت شده پرور و شهمیرزاد بازدید می‌کنند.

بحرالعلومی افزود: طی این سه روز برای طبیعت گردان کارگاه‌های آموزشی و میدانی نیز برگزار می‌شود.

وی برگزاری این دوره را در توسعه پایدار طبیعت‌گردی در استان سمنان موثر دانست و گفت: استان سمنان به دلیل داشتن مناطق و موقعیت مناسب طبیعی و وسعت کافی، جایگاه مناسبی برای حیات انواع وحوش و انواع گیاهان است.

وی با بیان اینکه بیش از 23 درصد از وسعت استان سمنان را مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش تشکیل می‌دهد، گفت: این رقم در حدود 25 درصد کل مناطق حفاظت شده کشور است.

وی افزود: مناطق زیستی استان سمنان دارای ویژگی‌هایی از جمله ذخیره گاه و بانک ژن طبیعی گیاهی و جانوری ایران و جهان، منطقه حایل بین کویر و مناطق زیستی کوهستانی استان، زیستگاه گونه‌های خاص نادر و در معرض انقراض جانوری و گیاهی، طبیعت زیبا با چشم اندازهای طبیعی و دارای شرایط ویژه جهت امور پژوهشی و اقتصادی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *