شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۰

تيم ملي فوتبال برزيل با پيروزي دو بر يکي که برابر کلمبيا به دست آورد به نيمه نهايي جام جهاني صعود کرد تا…

تيم ملي فوتبال برزيل با پيروزي دو بر يکي که برابر کلمبيا به دست آورد به نيمه نهايي جام جهاني صعود کرد تا در اين مرحله به مصاف آلمان برود که موفق شد با يک گل از سد فرانسه بگذرد.

به نقل از ايسنا، کارلوس دونگا، کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال برزيل از صعود اين تيم به نيمه نهايي جام جهاني 2014 بسيار خوشحال است. او گفت: برزيل بازي بسيار خوبي را به نمايش گذاشت. ما در نيمه نخست بسيار خوب بوديم و مي توانستيم با گل هاي بيشتري زمين را ترک کنيم. شايسته پيروزي در اين ديدار بوديم. عملکرد بازيکنان خوب بود و بازي هوشمندانه اي را به نمايش گذاشتند. من واقعا بسيار خوشحال هستم، چرا که تيم به قهرماني نزديک مي شود و اين بهترين هديه براي مردم برزيل است.

دونگا در جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي هدايت برزيل را بر عهده داشت، اما به علت کسب نتايج ضعيف از کار برکنار شد. او به انتقاد از “فرد” مهاجم نوک برزيل پرداخت و گفت: فرد اصلا نتوانسته است انتظارات را برآورده کند. عملکرد او در جام جهاني علامت استفهام دارد. نمي دانم چطور او به عنوان مهاجم نوک گلزني نمي کند. او خوب ظاهر نشده است و بايد با آمادگي و تمرکز بيشتري بازي کند.

فرد از بازيکناني است که حتي هواداران برزيل هم نسبت به عملکرد او اعتراض دارند. او با وجود آن که در خط حمله بازي مي کند، اما تا الان تنها يک گل به ثمر رسانده است و همين مساله باعث شده تا صداي سوت اعتراض حاضران در ورزشگاه را بشنود.

دونگا ادامه داد: برزيل پيروزي سزاوارنه اي را به دست آورد و شايسته قرار گرفتن در جمع چهار تيم است. شاگردان اسکولاري در نيمه نخست فرصت هاي زيادي را به دست آوردند هم چنان که در نيمه دوم با تلاش بسيار زيادي ظاهر شدند و در نهايت شايسته اين پيروزي بودند.

کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال برزيل به انتقاد از نيمار پرداخت. او معتقد است که اين بازيکن خودخواهانه بازي مي کند: ” نيمار در ديدار برابر کلمبيا خودخواهانه بازي کرد. او مي توانست با هم تيمي هايش همکاري کند و بازي بهتري را به نمايش بگذارد. نيمار تنها در نيمه نخست خوب ظاهر شد.”

جيمس رودريگس، ستاره تيم ملي کلمبيا نمايش بسيار خوبي در برزيل داشته است و با زدن شش گل بهترين گلزن جام به شمار مي آيد. عملکرد خيره کننده اين بازيکن جوان ستايش همگان را به دنبال داشته است و باشگاه هاي سرشناس اروپايي به دنبال جذب او هستند. دونگا به ستايش از رودريگز پرداخت و گفت: ردودريگز نشان داد که چه بازيکن توانايي است. او در آينده به يکي از بهترين بازيکنان جهان تبديل خواهد شد. او از بهترين هاي جام بوده است.

هر دو گل برزيل را در ديدار برابر کلمبيا مدافعان اين تيم به ثمر رساندند. دونگا معتقد است که برزيل هنوز در خط دفاعي ضعف دارد:” سيلوا بازي بسيار خوبي را به نمايش گذاشت. او نبايد کارت زرد دومش را دريافت مي کرد. نبود او در ديدار برابر آلمان مي تواند ضربه سنگيني به تيم بزند. برزيل هنوز در خط دفاعي ضعف دارد و بايد قبل از ديدار برابر آلمان نقاط ضعف خود را برطرف کند، چرا که ديگر اشتباه در اين مرحله قابل بخشش نيست. آلمان تيم بسيار خوبي است و بايد برابر اين تيم بدون اشتباه ظاهر شد. اميدوارم که با شکست آلمان هم به فينال صعود کنيم و در نهايت جام قهرماني را در برزيل بالاي سر بريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.