دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۷

ˈحسن ظفریˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : دولت در اجرای طرح مسکن مهر مکلف به تامین زمین و…

ˈحسن ظفریˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : دولت در اجرای طرح مسکن مهر مکلف به تامین زمین و بخشی از هزینه مورد نیاز در قالب ارایه تسهیلات بانکی شد.

وی بیان کرد: بر اساس این رویکرد مابقی هزینه ساخت مسکن نیز باید از سوی متقاضی تامین شود که کوتاهی برخی از متقاضیان در این زمینه موجب راکد ماندن بخشی از طرح ها شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان توضیح داد: طرح 338 واحدی شهر فامنین با وجود 50 درصد پیشرفت فیزیکی به علت نداشتن متقاضی بلاتکلیف باقی مانده است.

ظفری تاکید کرد: برخی از متقاضیان بر این باورند با حداقل آورده یا با پرداخت10 میلیون ریال باید صاحب خانه شوند در حالیکه باید متقاضیان مسکن این تفکر نادرست را اصلاح کنند.

وی یادآوری کرد: برای تامین زمین 11هکتاری در فامنین با بیش از 112 مالک زمین رایزنی صورت گرفت و با همکاری فرمانداری، مسکن و شهرسازی سابق و بنیاد مسکن کارهای حقوقی آن انجام شد.

وی بیان کرد: با آغاز اجرای این طرح در منطقه ˈماماهانˈ از توابع شهرستان فامنین برخی از متقاضیان به علت قرار گرفتن این طرح در این منطقه از آن استقبال نکردند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: جانمایی این طرح به علت نزدیک بودن به فرمانداری، مسیر اصلی و شریانی، مجموعه سایت های اداری و دولتی و مرکز علمی و آموزشی، کارشناسانه و علمی است.

تاکنون 5200 واحد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت استان همدان به بهره برداری رسیده است.

7525/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.