شنبه، ۱۵ آذر ۹۹ - ۱۰:۰۹
دوکاتی مانستر 2021

دوکاتی مانستر 2021 چندی پیش بصورت رسمی معرفی شد و ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم به بررسی ویژگی های…

دوکاتی مانستر 2021 چندی پیش بصورت رسمی معرفی شد و ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم به بررسی ویژگی های آن بپردازیم.

دوکاتی از مانستر ۲۰۲۱ به عنوان نسخه بازطراحی شده پرفروش‌ترین بایک خود رونمایی کرد. مانستر ۲۰۲۱ دارای چراغ‌های جلوی LED جدید با دیلایت های چشمگیر می‌باشد. این بایک همچنین از بدنه‌ای جدید و پشت آمپرهای دیجیتال ۴.۳ اینچی سود می‌برد.

علیرغم طراحی تکاملی، دستگیره‌های فرمان حدود ۷۰ میلی‌متر به سمت راننده کشیده شده‌اند تا موقعیت سرراست‌تری برای راننده ایجاد شده و راحتی و کنترل بیشتر این موتورسیکلت تضمین شود. موقعیت پای راننده نیز تغییر کرده و بخش مرکزی هم نازک‌تر از قبل شده است.

مانستر به مبحث ارگونومی اهمیت زیادی داده و ارتفاع صندلی آن ۸۲۰ میلی‌متر است که اگر برای موتورسیکلت‌سوار زیادی بلند باشد می‌تواند کیت فنرهای سفارشی را انتخاب کند که می‌تواند این ارتفاع را به ۷۷۵ میلی‌متر کاهش دهد.

طراحان علیرغم ایجاد چنین تغییراتی تصمیم داشته‌اند همان هویت قابل‌تشخیص مانستر را حفظ کنند. به همین خاطر چندین ویژگی سنتی این بایک همچون باک سوخت بایسون بک آن حفظ شده است.

دوکاتی مانستر 2021

نیروبخش این موتورسیکلت پیشرانه ۲ سیلندر ۹۳۷ سی‌سی جدید است که قدرت ۱۱۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۳ نیوتون متری تولید می‌کند. این پیشرانه جدید علیرغم حجم و قدرت بیشتر ۲.۴ کیلوگرم سبک‌تر از نسخه قبلی می‌باشد.

افزایش حجم پیشرانه باعث شده گشتاور تولیدی نیز در تمامی دورها مخصوصاً در دورهای میانی بهبود یابد که این امر باعث بهبود سواری در جاده و پیچ‌ها می‌شود. گیربکس ۶ سرعته جدید با سیستم تعویض سریع نیز در این موتورسیکلت به چشم می‌خورد.

پیشرانه تنها بخش سبک‌تر دوکاتی مانستر ۲۰۲۱ نیست زیرا فریم آلومینیومی جلو نیز از نمونه بکار رفته در پانیگیل V4 الهام گرفته و همین امر باعث کاهش ۴.۵ کیلوگرمی وزن موتورسیکلت شده است. رینگ‌های ۱۷ اینچی نیز ۱.۷ کیلوگرم سبک‌تر از نمونه‌های پیشین می‌باشند. ساب فریم عقب هم با تکنولوژی پلیمر تقویت شده با فیبر شیشه تولید شده و ۱.۹ کیلوگرم سبک‌تر است.

به لطف تمامی این اقدامات وزن خشک مانستر برابر با ۱۶۶ کیلوگرم بوده که ۱۸ کیلوگرم کمتر از وزن مانستر ۸۲۱ می‌باشد.

دوکاتی مانستر ۲۰۲۱ از ماه آوریل و با قیمت پایه ۱۱۸۹۵ دلار وارد بازار خواهد شد. مشتریان می‌توانند نسخه سفارشی مانستر پلاس با قیمت ۱۲۱۹۵ دلار را انتخاب کنند که این مدل دارای پوشش صندلی سرنشین می‌باشد.

باهم در میهن پست تصاویری از دوکاتی مانستر 2021 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *