شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

منصور مکی آبادی روز جمعه در جمع خبرنگاران یکی از این طرح ها را کارخانه فولاد تنبور در شهرک صنعتی سیرجان با سرمایه…

منصور مکی آبادی روز جمعه در جمع خبرنگاران یکی از این طرح ها را کارخانه فولاد تنبور در شهرک صنعتی سیرجان با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال و ظرفیت سه هزار تن قطعات فولادی و 12 هزار تن قطعات چدنی اعلام کرد.

وی افزود: با راه اندازی این کارخانه 120 نفر مشغول به کار شده و تولیدات فولادی و چدنی آن به مصارف کارخانه های صنعتی سنگ آهن و آسیاب های این کارخانجات می رسد.

وی بیان کرد: مدت اجرای طرح این کارخانه پنج سال بوده که سرمایه گذار بخش خصوصی آن را به انجام رسانده است.

فرماندار ویژه سیرجان، کارخانه تولید مس کاتد در منطقه ویژه اقتصادی را از دیگر طرح های قابل افتتاح اعلام کرد و گفت: در این طرح نیز ضمن اشتغالزایی برای 80 نفر، 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است و سالیانه یکهزار تن مس کاتد برای مصارف تمامی کارخانجاتی که از آلیاژ مس استفاده می کنند، تولید می شود.

به گفته وی مدت اجرای این طرح نیز 9 ماه بوده که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا شده است و با طرح توسعه آن که تا یک سال آینده به انجام می رسد تولید مس کاتد از یکهزار تن به 2 هزار تن افزایش خواهد یافت.

مکی آبادی، بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت را از بخش های مختلف مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان و بررسی مشکلات و نشست با سرمایه گذاران و صنعتگران را از برنامه های سفر وی به سیرجان عنوان کرد.

مرکز شهرستان سیرجان در 175 کیلومتری غرب کرمان واقع است.ک/2

7435/8154/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *