پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ خندان دل چهارشنبه شب در دیدار با مدیران حوزه عمرانی آذربایجان غربی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر…

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ خندان دل چهارشنبه شب در دیدار با مدیران حوزه عمرانی آذربایجان غربی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه اظهارداشت: این دو لایحه برای تصمیم گیری به هیئت دولت تقدیم شده و در حال کار کارشناسی است.

وی با بیان اینکه لایحه مقررات اداری استخدامی شهرداری های کشور تدوین شده است افزود: گسترش غیرهوشمندانه تشکیلات در شهرداری ها می تواند پیامدهای نگران کننده ای داشته باشد و باید این امر مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد.

خندان دل همچنین با اشاره به اینکه کارکنان شهرداری های کشور 5.5 برابر ظرفیت پستهای سازمانی این بخش است عنوان کرد: شهرداران و اعضای شورای اسلامی باید این امر را مورد توجه قرار دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در ادامه با تاکید بر بازنگری قانون شهرداری ها گفت: بازنگری در این قانون بسیار ضروری به نظر می رسید که در این راستا، کارشناسی های بسیار زیادی انجام و قانون مدیریت یکپارچه شهری با کمک فنی کارشناسان تدوین شد.

خندان دل گفت: طبق قانون بودجه امسال در صورت اجرای طرح هایی در راستای کاهش مصرف انرژی در کشور، وزارت نفت باید کمک های اعتباری در اختیار مجریان طرح ها قرار دهد که در این خصوص، چهار طرح در شهرداری های کشور اجرایی می شود.

وی افزود: خرید 17 هزار دستگاه اتوبوس برای شهرهای مختلف کشور، برنامه ریزی برای خرید 80 هزار دستگاه تاکسی و 60 هزار دستگاه ون، تسریع در اجرای طرح های قطار شهری و تبدیل موتورسیکلتهای بنزینی به برقی این طرح ها را شامل می شوند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اضافه کرد: بهترین و سریعترین اقدام در راستای توسعه حمل و نقل ریلی در ارومیه، اجرای طرح ترامواست و مترو باید در نوبت های بعدی مطالعه شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت عمرانی ارومیه اظهار داشت: انجام مطالعات مترو برای این شهر یک ضرورت مهم است و جزء مطالبات اصلی مردم به شمار می رود.

هادی بهادری اختصاص 25 دستگاه اتوبوس جدید با توجه به پرداخت هزینه های آن در گذشته، کمک اعتباری برای تفکیک آب خام از آب تصفیه شده برای فضای سبز ارومیه، اجرای کامل مطالعات جمع آوری آبهای سطحی، ساماندهی محل دفن پسماند ارومیه را از اقداماتی برشمرد که نیازمند حمایت وزارت کشور است.

وی یاد آور شد: تجهیز آتشنشانی ها و بهبود کمی و کیفی آنها، اجرایی کردن خطوط BRT ، اختصاص سهمیه اوراق مشارکت برای اجرای طرح های عمرانی این شهر از جمله مواردی است که امیدواریم با همراهی وزارت کشور زمینه انجام آنها فراهم شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.