دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسين حيدري امروز دوشنبه در گردهمايي بزرگ جهادگران عرصه فرهنگ كه با حضور ائمه جمعه و جماعات و مبلغين…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسين حيدري امروز دوشنبه در گردهمايي بزرگ جهادگران عرصه فرهنگ كه با حضور ائمه جمعه و جماعات و مبلغين و مبلغات استان يزد برگزار شد، اظهار داشت: در اين نكته كه سياست ما عين ديانت ما و ديانت ما عين سياست ما است هيچ شكي نيست اما به اين دو بايد در كنار يكديگر پرداخته شود.

وي بيان كرد: در حال حاضر عمده مردم ما به مسائل سياسي توجه دارند و از مسائل عبادي و معنوي غافل شده اند و لازم است در اين زمينه بازنگري شود.

حيدري خاطرنشان كرد: اگر روحانيت دست سيستم قضايي را بگيرد، دست آنها را به گرمي مي فشاريم و اميدواريم در منابر با مدنظر قرار دادن مسائل معنوي، توجه بيش از پيش به دين خدا و مدنظر قرار دادن تقوا بتوانيم ريشه بسياري از گناهان و جرائم را بخشكانيم.

لزوم استفاده از فرصت ماه رمضان براي اصلاح جامعه توسط روحانيون و مبلغان ديني

وي از روحانيون خواست: از فرصت ماه مبارك رمضان كه در منابر مناطق مختلف حضور مي يابند استفاده كنند و مردم را نسبت به مسائل جامعه روشن كنند.

رئيس كل دادگستري استان يزد در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه متاسفانه در يزد ميزان جرائم قضايي نسبت به جمعيت بالاست، عنوان كرد: در يزد بعد از جرائم مرتبط با مواد مخدر، سرقت مستوجب تغذير بيشترين آمار جرائم را تشكيل مي‌دهد كه اين جرائم بايد ريشه‌ يابي شود.

وي تصريح كرد: فقر اصلي ‌ترين علت سرقت ‌هاي خرد در استان يزد است و شرايط اقتصادي جامعه سبب بروز و ظهور و افزايش اين جرم شده است.

حيدري خاطرنشان كرد: متاسفانه در حال حاضر، 560 نفر به اتهام سرقت مستوجب تعذير در زندان‌ هاي يزد به سر مي‌برند.

رئيس كل دادگستري استان يزد در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: سه سال قبل هنگامي كه جرائم سرقت را مورد بررسي قرار داديم، 60  درصد جرم‌ ها توسط افراد غيربومي انجام مي ‌شد و بيشتر افراد زنداني در زندان‌هاي يزد غيربومي بودند اما اكنون معادله برعكس شده و متاسفانه آمار جرم در افراد بومي بيشتر شده كه اين امر جاي تامل دارد.

آمارهاي استفاده از موادمخدر در يزد تكان دهنده است/ روحانيون در اصلاح جامعه مددكار ما باشند

وي با اشاره به آمارهايي در مورد مواد مخدر و ميزان مصرف آن در استان يزد اظهار داشت: برخي آمارها تكان دهنده است و لازم است روحانيون، رسانه‌ ها و … به كمك دستگاه قضا بيايند و در راستاي پيشگيري از وقوع جرم مددكار ما باشند و جامعه را نسبت به تبعات برخي جرائم مطلع كنند.

حيدري با اشاره به اينكه بر اساس قانون، افرادي كه توزيع كنندگان و قاچاقچيان مواد مخدر هستند به حبس‌هاي طولاني و اعدام محكوم مي ‌شوند، بيان كرد: اين اتفاق خانواده‌ هاي آنها را تحت تاثير قرار مي‌دهد و چه بسا ريشه بسياري از جرائم از همين جا آغاز شود.

وي تصريح كرد: سيستم قضا قاطعيت كافي را دارد اما واقعا در مواجهه با خانواده‌ هاي زندانيان اعدامي يا زندانيان حبس ابد با مشكل مواجه هستيم و نياز به همكاري ديگران داريم.

اين مراسم با حضور بيش از 500 نفر از ائمه جمعه و جماعات، مبلغين و مبلغات استان يزد به مناسبت سالروز تاسيس سازمان تبليغات اسلامي و در آستانه ماه مبارك رمضان در مسجد حظيره يزد با حضور حجت الاسلام قرائتي، استاندار يزد، امام جمعه و جمعي از مسئولان استان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.