یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۵

 برزيل و شيلي در اولين ديدار مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني در ورزشگاه بلوهوريزنته به مصاف هم رفتند که اين ديدار در…

 برزيل و شيلي در اولين ديدار مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني در ورزشگاه بلوهوريزنته به مصاف هم رفتند که اين ديدار در پايان 120 دقيقه با تساوي يک بر يک همراه بود. ميزبان بازي را هجومي شروع کرد و موفق شد به گل هم برسد. داويد لوئيز مدافع پيشتاخته برزيل در دقيقه 18 موفق شد روي اشتباه مدافعان شيلي دروازه اين تيم را باز کند. هرچند تصاوير تلويزيوني نشان مي‌داد لوئيز تاثير کمي روي گل داشته است.

در ادامه بازيکنان شيلي رو به جلو حرکت کردند و موفق شدند گل تساوي را به ثمر برسانند. اشتباه هالک باعث شد تا آلکسيس سانچس در دقيقه 32 گل تساوي بازي را به ثمر برساند.

برزيل در نيمه دوم بازي را هجومي آغاز کرد. حملات پرتعداد برزيلي‌ها با درخشش دروازه‌بان و دفاع منظم شيلي راه به جايي نبرد. در ميانه‌هاي نيمه دوم لوئيز گوستاوو دو اخطاره شد تا بازي بعدي تيمش را از دست بدهد. برزيلي‌ها حتي موفق شدند دروازه شيلي را نيز باز کنند. هالک موفق شد دروازه براوو را باز کند اما هاوارد وب با تاخير در سوت خود دميد و اعلام کرد که اين بازيکن از دست خود براي کنترل توپ استفاده کرده است تا ورزشگاه بلوهوريزنته به يک باره ساکت شود.

در ادامه برزيلي‌ها کاملا جلو کشيدند و چندين موقعيت جدي روي دروازه شيلي ايجاد کردند. هالک در دقيقه 81 يکي از موقعيت‌هاي جدي تيمش را از دست بدهد و درخشش براوو مانع از اين شد تا مهاجم تنومند برزيلي پايش به گلزني در اين ديدار باز شود.

در نهايت بازي دو تيم در 90 دقيقه با تساوي يک بر يک به پايان رسيد تا بازي به وقت‌هاي اضافه کشيده شود.

دو تيم در 15 دقيقه نخست بازي نسبتا آرامي را به نمايش گذاشتند هرچند برزيلي‌ها برتري نسبي به حريف خود داشتند اما باز هم به گل نرسيدند تا همچنان بازي يک بر يک دنبال شود.

در وقت اضافه نيمه دوم گري مدل يکي از بهترين‌ بازيکنان شيلي مصدوم شد و زمين مسابقه را ترک کرد. برزيلي‌ها نيز لحظه به لحظه شدت حملات خود را روي دروازه شيلي بيشتر کردند اما باز هم نتوانستند به گل برسند. اسکولاري در دقايق پاياني ويليام را به جاي اسکار به زمين مسابقه فرستاد. اما حضور اين بازيکن نيز موثر واقع نشد. پينلا در دقيقه 120 مي‌توانست آب سردي بر پيکره برزيلي‌ها بريزد و تيمش را برنده کند اما ضربه اين بازيکن به ديرک دروازه اصابت کرد تا پنالتي سرنوشت تيم برنده اين بازي را مشخص کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *