سه شنبه، ۱۱ مهر ۹۶ - ۱۱:۳۳
دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا

کارایی دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا در کاخ سفید موضوعی است که بارها پرسش افراد در شبکه های اجتماعی بوده و در…

کارایی دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا در کاخ سفید موضوعی است که بارها پرسش افراد در شبکه های اجتماعی بوده و در این میان کاربران نیز کنجکاو بوده اند که بدانند رئیس جمهور آمریکا با این دکمه چه کاری انجام می دهد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اگر چه برای آن هایی که از کارایی دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا در کاخ سفید اطاعی ندارند ، این دکمه کاملا مرموز و سوال برانگیز است اما برخی بر این باورند که این دکمه شاید دستور حمله اتمی به روسیه یا کره شمالی گرفته تا دستور تخلیه کاخ سفید متفاوت باشند. حتی با این دکمه قرمز می‌توان همه وزیران و فرماندهان ارتش آمریکا را برای یک جلسه فوری فرا خواند ولی واقعیت این است که این دکمه قرمز کاربرد دیگری دارد که تنها کاربرد این دکمه مرموز ، درخواست نوشیدنی مورد علاقه رئیس‌ جمهوری آمریکاست.

تصاویری که کاخ سفید از این دکمه قرمز منتشر کرده، نشان می‌دهد هنگامی که رئیس‌جمهوری آمریکا این دکمه را فشار می‌دهد، سرمهماندار کاخ سفید و یکی از افراد زیر دست او، نوشیدنی مخصوص و مورد علاقه رئیس‌جمهور را برای او می‌آورند.

دونالد ترامپ ، در گفتگو با خبرنگاران آسوشیتدپرس و فایننشال‌ تایمز در خصوص دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا گفته:

حتما فشردن یک دکمه برای ارائه یک درخواست خیلی راحتر از صدا زدن اشخاص آن هم در مواقع کاری است.

برای نشان دادن کارایی دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا ، ترامپ زمانی که خبرنگاران آسوشیتدپرس را برای مصاحبه به حضور پذیرفت ، این دکمه قرمز را که در یک جعبه چوبی مستطیل، روی میز رئیس‌ جمهور در اتاق بیضی‌ شکل قرار دارد، به آن ها نشان داد. او سپس در حضور آن ها این دکمه قرمز را فشرد تا کارکرد آن را به آسوشیتدپرس نشان دهد. لحظاتی بعد یکی از خدمه کاخ سفید، در حالی که نوشیدنی مخصوص دونالد ترامپ را حمل می‌کرد وارد اتاق بیضی‌شکل شد.

با نگاهی به تصاویری آرشیوی خواهیم دید که دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا در زمان حضور اوباما نیز وجود داشته است. با این حال معلوم نیست که آن زمان اوباما با این دکمه خوراکی درخواست می‌کرد یا نوشیدنی. با این حال کاربرد طبیعی این دکمه احضار یکی از خدمه بوده است.

[highlight]منبع[/highlight]   businessinsider

6 دیدگاه برای “با کارایی دکمه قرمز میز رئیس‌ جمهور آمریکا در کاخ سفید آشنا شوید ؟”

 1. هاله گفت:

  مردک خوش گذرون

 2. سیروس گفت:

  ادم نادونترازین نیست

 3. سعید گفت:

  همه فکر میکردن دکمه پرتاب موشک اتمیه

 4. حميد گفت:

  فکر کنین بزنه و دنیا بگه بمب 😄

 5. ديبا گفت:

  اخه ذرتو چه به این کارا

 6. زانيار گفت:

  شما همون دکمه نوشیدنی تو بزن حمله موشکی جای خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.