دوشنبه، ۰۶ فروردین ۹۷ - ۰۶:۵۳
دکوراسیون آرامبخش

دکوراسیون آرامبخش یک منزل گاهی می تواند به اندازه ای در آرامش روح و روان افراد تاثیر داشته باشد که یک تفریح یک…

دکوراسیون آرامبخش یک منزل گاهی می تواند به اندازه ای در آرامش روح و روان افراد تاثیر داشته باشد که یک تفریح یک ماهه این قدرت جادویی را داشته باشد. چرا که تفریح ها تمام می شوند و شما مجبورید دوباره به خانه برگردید ، خانه ای که محل امن آسایش و آرامش شما و خانواده‌تان است. بنابراین داشتن یک خانه رویایی با دکوراسیون آرامبخش می تواند شما را همواره شاداب و سرحال نگاه دارد.

بنابراین چیدمان و دکوراسیون آرامبخش برای یک خانه بزرگ و حتی یک خانه 50 متری هم قابل اجرا است ، اگر به اهل فن آن سپرده شود. خانه ی شما باعث رشد شما است و تاثیری حمایتگر برایتان دارد یا به دلیل محیط حسته کننده اش انرژی تان را از بین می برد و شما را خسته باقی می گذارد.

با این حال و در دنیای آشفته ی امروز که تنها خانه محل امن آرامش و آسایش افراد است ، بسیار مهم است که هر فردی با ایجاد دکوراسیون آرامبخش ، فضایی آرام و دلپذیر را برای خود و خانواده به وجود آورد تا بتوانیم انرژی از دست رفته ی خود را دوباره به دست آوریم.

علم روانشناسی و هنر طراحی دکوراسیون دست به دست هم داده اند تا به ما بیاموزند چگونه سبک زندگی نادرست خود را کنار بگذاریم، خانه ی خود را به محیطی آرامش بخش تبدیل کنیم و در نهایت زندگی شادتری داشته باشیم.

دکوراسیون آرامبخش

قدرت گیاهان را دست کم نگیرید : یکی از شاخصه های دکوراسیون آرامبخش وجود گل ها و گیاهان در خانه است. استفاده از گل ها و گیاهان اهمیت زیادی در ایجاد یک فضای آرامش بخش دارد. نه تنها این روش دیگری برای آوردن طبیعت به خانه است، بلکه به پاک سازی هوای خانه و بازتولید اکسیژن کمک می کند. استفاده از گل ها و گیاهان در چیدمان خانه به از بین رفتن گازهای سمی که از بسیاری از محصولات تولید می شود کمک می کند و آرامش زیادی به شما می بخشد.

بی نظمی را سامان دهید : یکی دیگر از المان های خلق دکوراسیون آرامبخش پایان دادن به بی نظمی های خانه است. چرا که اساس استرس در خانه بی نظمی و آشفتگی است. این شرایط نه تنها موجب می شود در پیدا کردن وسایل تان دچار مشکل شوید بلکه حتی زمانی که کیلومترها دورتر از خانه و در محل کارتان هستید هم ناخودآگاه تان را به خود درگیر می کند. وقت آن رسیده تا به این بی نظمی ها رسیدگی کنید و فشار ناشی از آن ها را از بین ببرید. این کار می تواند مرتب کردن کمد لباس هایتان یا جمع کردن توده ی کاغذهای جمع شده روی میز غذا خوری تان باشد.

تأثیر رنگ ها را جدی بگیرید : رنگ ها تأثیرات عاطفی، روانشناختی و فیزیکی بر روی ما دارند. پژوهش ها نشان می دهد رنگ ها می توانند دمای بدن و اشتها را تغییر دهند و روی روحیه و سطح انرژی اثرگذار هستند. قبل از آنکه رنگ دیوارهای خانه را انتخاب کنید از تأثیرات رنگ های مختلف شناخت پیدا کنید.

دکوراسیون آرامبخش

انرژی های منفی را دور کنید : بسیاری از تجربیاتی که در زندگی از سر گذرانده ایم در قالب وسایل خانه در محیط زندگی ما حضور دارند. مثلا ممکن است از کاناپه یا عکس روی دیوار خاطراتی داشته باشید. اگر این خاطرات منفی باشد، یادآوری آن ها انرژی تان را از بین می برد. وسایلی که احساس ناخوشایندی در شما به وجود می آورند را از خود دور کنید. با حذف این انرژی های منفی، یک قدم به ایجاد فضایی آرام نزدیک تر شده اید.

انرژی های مثبت را به فضا بیاورید : وقتی متوجه شدید خانه ی شما چه خاطراتی را برایتان یادآوری می کند، به آن دسته از خاطرات تان که احساس خوشایندی در شما ایجاد می کنند توجه ویژه ای داشته باشید. وسایلی را که یادآور خاطرات خوب تان هستند را به محیط خانه اضافه کنید. این وسایل باعث تقویت روحیه و رشد شما می شوند و همیشه الهام بخش هستند.

شعار خانه ی خود را پیدا کنید : در مورد ویژگی ها و فضایی که به دنبال ایجاد آن در خانه و زندگی خود هستید فکر کنید، به آن یک عنوان دهید و یادداشتش کنید. این شعار خانه ی شما خواهد بود. همه ی ما نیازهای منحصر به خود را داریم که محیط زندگی مان قادر به برآورده کردن آن ها است. به حمایتی که محیط زندگی تان می تواند از شما کند فکر کنید. این شعار را در جایی بگذارید که همیشه آن را ببینید تا یک یادآوری روزانه برای شما باشد و به شما کمک کند روی زندگی و خانه ی ایده آل تان تمرکز کنید.

از المان های طبیعی استفاده کنید : انسان به طور ذاتی قدردان زیبایی های طبیعی محیط اطرافش است. این نکته به خصوص در مورد طبیعت صدق می کند. در فضای خانه از المان های طبیعی استفاده کنید تا این میل ذاتی را برآورده کنید و یک احساس آرامش درونی به وجود آورید. با یک کاسه ی چوبی، چند عدد میوه ی بلوط یا یک حوض کوچک می توانید آرامش را به محیط زندگی تان بیاورید.

دکوراسیون آرامبخش

پذیرای پنجره ها باشید : ما در فضای مسمومی زندگی می کنیم که باعث ایجاد عدم تعادل و بیماری می شود. متأسفانه هوای داخل خانه اغلب از هوای بیرون آن آلوده تر است. هر روز پنجره ها را باز کنید و یک نفس عمیق بکشید.

نقاطی را به فعالیت های مختلف اختصاص دهید : اختصاص دادن فضاهای مختلف خانه به بازی، استراحت و کار کمک می کند تا به راحتی و با کمال میل کارهای مختلف تان را انجام دهید. فضای خانه را طوری طراحی کنید که نقاط مختلف آن به فعالیت های مختلفی اختصاص داشته باشد. با این کار به طور خودکار و آگاهانه متوجه می شوید وقت انجام چه کاری است و به این ترتیب در فضای خانه تعادل و هماهنگی به وجود می آید.

دست به کار شوید : کار ساده ای است که همیشه خود را درگیر فهرست بلند بالای کارهای روزمره کنیم. کارهای تکراری و خسته کننده ی همیشگی را کنار بگذارید و به این فکر کنید که می خواهید خانه و زندگی تان چطور باشد. تغییر را با برداشتن قدم هایی کوچک در هر روز شروع کنید. به خاطر داشته باشید که همین قدم های کوچک شما را به هدف تان برای به وجود آوردن خانه ای آرام و دلپذیر نزدیک می کنند.

 

[highlight]منبع[/highlight]   elledecor

6 دیدگاه برای “دکوراسیون آرامبخش را چگونه به خانه های خود هدید دهیم ؟”

 1. روشنک گفت:

  بیگ لایک عاای بود

 2. فروزانی گفت:

  من که دکوراسیون خونم واقعا باید آرامبخش باشه چون باعث نشاطم میشه

 3. آتوسا گفت:

  پست جالب و خوندنی بود

 4. بردیا گفت:

  راهکارهای مناسبی بود

 5. شهاب گفت:

  خونه که بی نظم نباشه ارامبخشه

 6. سمیه گفت:

  خونه ای که در اون گل و گیاه باشه خودبخود حس آرامش میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *