سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۳

سلامت نیوز: مطالعات محققان موسسه باتون روژ (Baton Rouge) آمریکا نشان می دهد که مصرف منظم پسته باعث مدیریت استرس در بیماران مبتلا…

سلامت نیوز: مطالعات محققان موسسه باتون روژ (Baton Rouge) آمریکا نشان می دهد که مصرف منظم پسته باعث مدیریت استرس در بیماران مبتلا به دیابت می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، قرار گرفتن در معرض استرس و فشار های عصبی باعث افزایش قند خون می شود و این افزایش در افراد مبتلا به دیابت بسیار شدید تر است.

مصرف پسته خام در افراد مبتلا به دیابت باعث می شود که فشار خون این افراد کنترل شود و سلامت قلب بهبود یابد.

در ادامه این گزارش آمده است که مصرف دو وعده پسته بدون نمک در روز باعث می شود انقباض عروق کاهش پیدا کند و قلب فشار کمتری را متحمل شود.

پسته منبع غنی فیبر، پتاسیم، مس، منگنز، فسفر، ویتامین B6 و آنتی اکسیدان است.

پسته باعث آرامش عروق و تنظیم ضربان قلب شده و کلسترول بد را کاهش می دهد.

دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین بوجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است که توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است.

به گزارش از ساینس،نرخ رشد دیابت نوع 2 در آمریکا طی دهه اخیر دو برابر شده است؛ به طوری که در حال حاضر حدود 26 میلیون شهروند آمریکایی از این بیماری رنج می برند. بنابراین همواره نیاز به استراتژی های مکمل و طبیعی برای کنترل و مهار این بیماری احساس می شود.

دیابت نوع 2 شایع ترین نوع دیابت است. در این بیماری بدن به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند یا سلول ها میزان انسولین تولید شده را نادیده می گیرند.

دیابت نوع 2 در افرادی که در شیف شب کار می کنند بیشتر دیده می شود.

نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه American Heart Association منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.