یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۰۵:۲۳

سلامت نیوز: وزارت بهداشت ، درمان آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد ادعای درمان قطعی دیابت که در شبکه های ماهواره…

سلامت نیوز: وزارت بهداشت ، درمان آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد ادعای درمان قطعی دیابت که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود، صحت ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، این اطلاعیه ای به دنبال تبلیغات برخی از شبکه های ماهواره ای در خصوص ادعای یکی از پزشکان کشورهای منطقه، مبنی بر درمان قطعی دیابت و تماس بسیاری از هموطنان به منظور کسب اطلاع از صحت و سقم ادعای مطرح شده از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت صادر شده است.

در این اطلاعیه آمده است، تبلیغات روش های درمانی عام با اهداف تجاری تهیه و پخش می شوند که مغایر قوانین رسانه ای جمهوری اسلامی است.

روش ادعا شده برای درمان برخی از موارد چاقی مفرط از سال ها قبل در ایران در حال انجام است و به دلیل عوارض متعدد، فقط برای درمان برخی از موارد چاقی مفرط و با نظر پزشک معالج به کار می رود که در بیماران دیابتی هم موجب کاهش انسولین می شود.

بر این اساس وزارت بهداشت در این اطلاعیه نظریه نهایی را اعلام کرد مبنی بر اینکه روش جراحی ادعا شده در حال حاضر برای درمان قطعی دیابت نوع 2 مورد تایید نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *