یکشنبه، ۱۴ آذر ۹۵ - ۰۹:۳۶
دیجیتال لایت

دیجیتال لایت ، فناوری هوشمندانه مرسدس بنز در هوشمند سازی چراغ های جلو خودرو در حالی این روزها مورد توجه خاصی قرار گرفته…

دیجیتال لایت ، فناوری هوشمندانه مرسدس بنز در هوشمند سازی چراغ های جلو خودرو در حالی این روزها مورد توجه خاصی قرار گرفته است که این سیستم جدید که دیجیتال لایت نامگذاری شده، دارای دو میلیون پیکسل است که هر کدام با کمک الگوریتم‌ها و حسگرهای تحلیل‌کننده محیط اطراف خودرو می‌توانند درخشش خود را بسته به سناریو تطبیق دهند. برای مثال می‌توان به کاهش نور در زمان مواجهه با یک دوچرخه سوار به منظور جلوگیری از تاری دید اشاره کرد.

جدای از ارائه فناوری دیجیتال لایت توسط کمپانی مرسدس بنز ، فناوری‌های تجربی چراغ جلو پیشرفته‌ زیادی برای خودروها معرفی شده‌اند که خطرهای احتمالی را نشان می‌دهند. اکنون شرکت مرسدس بنز از مجموعه مفهومی جدیدی از چراغ های جلو خودرو رونمایی کرده که نه تنها توزیع نور خود را متناسب با محیط انطباق می‌دهد،‌ بلکه می‌تواند کمک های بصری وضوح بالا ، مانند خط عابر پیاده را نیز بر روی جاده بتاباند.

دیجیتال لایت فناوری هوشمندانه مرسدس بنز اگر چه تا به امروز مشابهی اینچنین هوشمند نداشته است اما پیش از این ، فناوری نور تطبیق‌پذیر در سیستم‌های چراغ تولید شده توسط شرکت های فرانهوفر و مرسدس مشاهده شده بود اما توانایی کنترل میلیون‌ها پیکسل بصورت جداگانه یک دستاورد کاملا جدید است.

با این حال سیستم دیجیتال لایت می‌تواند تصاویر اجسام متفاوت را روی جاده پیش رو نمایش دهد. برای مثال، دیجیتال لایت می‌تواند به راننده در زمان نزدیک شدن به تقاطعی از خیابان‌های ناشناس کمک کند تا با کمک اطلاعات جمع‌آوری شده توسط حسگرهای خودرو، از روی علامت منعکس شده روی جاده به مقصد هدف خود براند.

از سوی دیگر دیجیتال لایت می‌تواند با نمایش نوارهایی از نور،‌ عرض دقیق خودرو را نشان دهد که برای عبور از شکاف‌های بسیار باریک مناسب است.

همچنین این فناوری در زمان نزدیک شدن به یک عابر منتظر عبور از خیابان می‌تواند نوارهای گورخری خط عابر را برای وی نمایش دهد تا راحت‌تر از سطح خیابان تاریک عبور کند و البته این فناوری همچنان در حالت مفهومی قرار داشته و مرسدس قصد دارد در آینده نزدیک چند خودروی نمایشی خود را به آن مجهز کند.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]newatlas[/highlight]

2 دیدگاه برای “دیجیتال لایت ، فناوری جدید مرسدس بنز در هوشمند سازی چراغ های جلو خودرو”

  1. کامیار گفت:

    جالبه اگه بدونیم بعضی از تصادفات عاملش نور زیاد یا کم بودن نوره

  2. محمدمهدی گفت:

    من که خیلی خوشم اومد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.