جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره لیگ جهانی والیبال در سال 2014، با شیوه‌ای متفاوت با دوره‌های گذشته، در سه سطح…

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره لیگ جهانی والیبال در سال 2014، با شیوه‌ای متفاوت با دوره‌های گذشته، در سه سطح و با حضور 28 تیم برگزار می‌شود. در دسته اول هشت تیم در 2 گروه حضور دارند که از هر گروه 2 تیم به مرحله نهایی صعود می‌کند.

در دسته دوم 12 تیم در سه گروه تقسیم بندی شده‌اند که تیم برتر آن به مرحله نهایی راه پیدا می‌کند و تیم آخر نیز به دسته سوم سقوط خواهد کرد. در دسته سوم نیز هشت تیم در 2 گروه قرار گرفته‌اند که تیم برتر به دسته دوم صعود می‌کند.

با توجه به اینکه مرحله نهایی این دوره از مسابقات در ایتالیا برگزار می‌شود، در صورتیکه این تیم در رده اول یا دوم گروه خود قرار بگیرد، تیم سوم گروه نیز راهی مرحله نهایی خواهد شد که این مساله شانس ایران را برای نخستین تجربه صعود به مرحله پایانی بیشتر می‌کند.

گروه بندی کامل لیگ جهانی 2014 به شرح زیر است:
دسته 1:
گروه A: برزیل، ایتالیا، لهستان و ایران
گروه B: روسیه، آمریکا، صربستان و بلغارستان

دسته 2:
گروه C: بلژیک، کاندا، استرالیا و فنلاند
گروه D: آرژانتین، آلمان، فرانسه و ژاپن
گروه E: هلند، کره جنوبی، پرتغال و جمهوری چک

دسته 3:
گروه F: تونس، ترکیه، کوبا و مکزیک
گروه G: پورتوریکو، چین، اسلواکی و اسپانیا

بر اساس برنامه فدراسیون بین‌المللی والیبال، این دوره از رقابتها از فردا جمعه دوم خردادماه و با برگزاری چهار مسابقه در کشورهای مختلف آغاز می‌شود که برنامه این دیدارها به شرح زیر است: (ساعت‌ها به وفت محلی است)
* برزیل – ایتالیا، ساعت 14:45
* بلغارستان – آمریکا، ساعت 20:30
* بلژیک – استرالیا، ساعت 20
* آلمان – ژاپن، ساعت 20

تیم ملی ایران در اولین دیدار خود در لیگ جهانی 2014 در روزهای نهم و یازدهم خردادماه در تریسته ایتالیا به مصاف تیم ملی این کشور خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.