چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۵

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با هفته هلال دکتر سید احمد موسوی به همراه غلامرضا گنج آبادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران…

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با هفته هلال دکتر سید احمد موسوی به همراه غلامرضا گنج آبادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با مادر شهید امدادگر سید جلال عزیزیان دیدار کردند.

در این دیدار دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: هدف از دیدار با خانواده شهدا، فقط تجلیل از این عزیزان نیست بلکه مهمتر، درسی است که از والدین شهدا بویژه مادران شهدا می گیریم.

وی با بیان اینکه شهدا سرمشق و الگو هستند گفت: نقش مادران شهدا در تربیت فرزندانی که جان خود را برای اسلام و میهن شان در طبق اخلاص گذاشتند، بسیار مهم است و زحمات اصلی را در هشت سال دفاع مقدس، مادران شهدا کشیدند..

دکتر موسوی اضافه کرد: تجلیل از خانواده و والدین شهدا خوب است اما برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز باید از ابزارهای فرهنگی و هنری استفاده شود .

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه باید اتفاقات و رویدادهای دوران دفاع مقدس به نسل امروز منتقل شود گفت: جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق، اولین جنگ  در طول تاریخ ایران محسوب می شود که حتی یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم در حالی که تمامی کشورهای غربی و حتی عربی علیه ما بسیج شده بودند و صدام را پشتیبانی می کردند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در واقع در هشت سال دفاع مقدس، کل دنیا بسیج شده بودند ایران را شکست دهند اما همین روحیه شهادت طلبی موجب شد یک وجب از خاک خود را از دست ندهیم.

در ادامه این دیدار مادر شهید امدادگر سید جلال عزیزیان ضمن بیان خاطراتی از شهید عزیزیان گفت: قدر این انقلاب را بدانید زیرا مادران بسیاری در راه این انقلاب جوانان خود را از دست دادند و دلسوخته شدند و امروز شما باید پشتیبان این انقلاب و ادامه دهنده راه شهدا باشید.

وی افزود: شما باید خون جوانانی که در نبرد حق علیه باطل و در راستای حفظ و دیانت از اسلام و میهن اسلامی ریخته شد را نگهداری و پاسداری کنید .

مادر شهید امدادگر جلال عزیزیان گفت: جوانان بسیاری در راه حفظ انقلاب رفتند و امروز شما باید از این انقلاب محافظت و نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.