شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۰۲

سناتور اتئوره روزاتو، رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران در مجلس سنای ایتالیا، بعدازظهر امروز با جواد هروی، رییس گروه دوستی پارلمانی…

سناتور اتئوره روزاتو، رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران در مجلس سنای ایتالیا، بعدازظهر امروز با جواد هروی، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،هروی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی ایران و ایتالیا بر ضرورت افزایش همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه مناسبات پارلمانی تاکید کرد و افزود: افزایش رفت و آمدها میان مقامات پارلمانی دو کشور نقش موثری در گسترش ارتباط دوستانه فی‌مابین دارد.

وی بر این اساس از حمایت گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناسبات دو کشور خبر داد.

رییس گروه دوستی پارلمان ایران و ایتالیا در ادامه گفت: توانمندی‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف بسیار فراتر از حجم فعلی مراودات دو کشور است که می‌بایست از آنها در توسعه مناسبات در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری بهره گرفت.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد جدید ایران در عرصه دیپلماسی گفت: جمهوری اسلامی ایران خواستار گسترش مناسبات براساس رعایت احترام و منافع متقابل است.

هروی در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی ابراز امیدواری کرد.

سناتور اتوره روزاتو رییس گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران نیز در ادامه این دیدار ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: توسعه ارتباطات دوستانه با ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و جهان مورد توجه جدی پارلمان ایتالیا قرار دارد.

وی همچنین بر اهتمام مجلس سنا ایتالیا به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران و جهان توسعه ارتباطات پارلمانی با مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

سناتور روزاتو در ادامه با اشاره به اهمیت گسترش همکاریهای دو کشور در عرصه‌های مختلف گفت: رویکرد پارلمان و دولت جدید ایتالیا بر توسعه همکاریهای دو کشور استوار است.

وی در پایان بر لزوم رایزنی و مشورت بیشتر مسوولان دو کشور در خصوص مسائل دو جانبه منطقه‌ای تاکید کرد.

لازم به ذکر است در این دیدار هاشم‌زهی، جعفری بنه خلخال و اربابی، نمایندگان نهبندان، زابل، خلخال و زاهدان نیز هر کدام بطور جداگانه در خصوص مناسبات دو کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.