پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۸

به گزارش ایرنا، با خارج شدن از شهر همدان و به دور از هیاهو و جنجال های دنیای مدرن شهری، در منطقه ای…

به گزارش ایرنا، با خارج شدن از شهر همدان و به دور از هیاهو و جنجال های دنیای مدرن شهری، در منطقه ای به فاصله 15 کیلومتری همدان در مسیر یکی از روستاها، آسایشگاهی خیریه برای خدمتی از جنس عشق و نوعدوستی قرار دارد که به نام حضرت ابوالفضل (ع) متبرک است.

آری با لحظه ای درنگ در این آسایشگاه، معنای دایه عزیزتر از مادر برایت متجلی می شود و پرستارانی پرتلاش را می بینی که با جان و دل همچون پروانه به دور 500 معلول جسمی، حرکتی و ذهنی می گردند.

و این اینها معلولانی هستند که خانواده های آنان دیگر قادر به نگهداری از آنها نبوده اند.

وقتی وارد این مرکز خیریه می شوی همه غصه هایت را فراموش می کنی و زندگی را باداشتن سلامتی روزی هزار بار شکر می کنی!

اما غصه ای بزرگتر دامنت را فرا می گیرد و آن هم دردهای این انسانهای درمند است که چه معصومانه برای دیدنت و همکلامی با تو مشتاقند.

استاندار همدان با همان نگاه صمیمی و نوعدوستی به بهانه گرامیداشت 25 تیرماه مصادف با روز بهزیستی به همراه تنی چند از مسوولان و خبرنگاران برای بازدید به این آسایشگاه عزیمت کرد و در این بازدید ارزیابی خود را از کار خادمان این مرکز بیان کرد.

ˈمحمدرضا نیکبختˈ گفت: کارکنان این مرکز تنها با داشتن روحیه ای بسیار بزرگ و با حس نوع دوستی و عشق است که به معلولان این مرکز خیریه خدمت می کنند.

وی افزود: افرادی که در خدمت جامعه معلولان هستند از خانواده خود گذشتند تا بتوانند به این افراد خدمات ارائه دهند.

وی با اشاره به عملکرد بهزیستی همدان در ارایه خدمات به جامعه هدف خود افزود: بهزیستی به تمام آحاد جامعه خدمات ارایه می کند بطوری که فقط 200 هزار نفر مددجو گیرنده خدمات این نهاد نیستند.

استاندار همدان در عین حال توصیه کرد که خانواده ها باید برای داشتن فرزندان سالم با انجام آزمایش های مختلف از بروز اختلالات جسمی ذهنی و حرکتی در نوزادان جلوگیری کنند.

نیکبخت افزود: علاوه بر مددجویان، خانواده آنان و سایر افراد جامعه که پیش و بعد از ازدواج به بهزیستی مراجعه می کنند از خدمات این نهاد بهره مند می شوند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در ارایه خدمات در نظام سلامت و بهداشت و درمان تصریح کرد: دولت برنامه های بسیاری در حوزه تأمین اجتماعی در نظر گرفته که پس از رفع تحریم ها اجرا خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه دولت تدبیر و امید در زمینه تأمین اجتماعی و رفاه مردم تأکید بسیار دارد، افزود: دولت به دنبال کمک های غیرمستقیم مالی به جامعه است و برنامه های بسیاری برای تأمین آینده مردم دارد.

نیکبخت گفت: تحولی که دولت تدبیر و امید در حوزه نظام سلامت به وجود آورد در تاریخ پیش و پس از انقلاب بی نظیر بود.

استاندار با بیان اینکه مبلغ دو میلیارد ریال که از قبل قول پرداخت آن به آسایشگاه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) داده شده، پیگیری و در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

موسس و رییس هیات مدیره آسایشگاه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) نیز از عدم همکاری ستاد بحران استانداری همدان در هفته های گذشته انتقاد کرد.

ˈعباس قراگزلوˈ افزود: چند هفته گذشته که آب آسایشگاه که از چاه تامین می شود به دلایلی قطع شده بود و حتی یک قطره آب برای خوردن وجود نداشت که از ستاد بحران استانداری همدان تقاضای کمک شد و این ستاد اعلام کرد در این بخش وظایفی ندارند.

وی همچنین با انتقاد از برخی از دستگاه های مرتبط برای خدمات رسانی به جامعه هدف خود افزود: دستگاه های اجرایی از جمله دستگاههای خدماترسان، علوم پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در خدمات رسانی به معلولان کناره گیری نکنند.

وی با بیان اینکه روزانه در این مرکز حدود 200 هزار لیتر آب مصرف می شود، افزود: آب مصرفی این مرکز از طریق یک چاه به عمق 200 متر تأمین می شود.

وی تأکید کرد: وجود این مراکز برای کار درمانی بیماران است تا مددجویان از اتاق ها خارج شده و به فعالیت بپردازند و بدین ترتیب روند درمان آنان زودتر و بهتر طی شود.

وی با اشاره به اینکه در این آسایشگاه معلولانی نگهداری می شوند که امکان درمان آنان در خانه وجود ندارد، افزود: در حال حاضر 250 معلول ذهنی و 200 بیمار اعصاب و روان در این مرکز بستری هستند.

عملیات اجرایی این آسایشگاه در سال 83 بر روی زمینی با مساحت 7.5 هکتار آغاز شد و در سال 90 با هشت هزار مترمربع زیربنا بهره برداری شد.

همچنین 100 معلول جسمی دهنی و حرکتی نیز در مرکز آسایشگاهی شهید فیاض بخش نگهداری می شوند که در صورت تامین اعتبار و اجرای فاز دوم این مرکز به آسایشگاه خیریه حضرت ابوالفضل (ع)منتقل می شوند.

7533/2624

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.