پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۷

وزیر امور خارجه کشورمان با پزشکان ایرانی که جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع قدس در وین را درمان می‌کنند، دیدار می‌کند. به گزارش…

وزیر امور خارجه کشورمان با پزشکان ایرانی که جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع قدس در وین را درمان می‌کنند، دیدار می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با پزشکان ایرانی که جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع قدس در وین را درمان می‌کنند، دیدار می‌کند.

در این دور از مذاکرات که از روز دوشنبه 16 ژوئن (26 خرداد) در وین آغاز شده و  تا جمعه 20 ژوئن (30 خرداد) به طول انجامد قرار است گفتگوها بر پایه آغاز نگارش متن توافق جامع هسته‌ای بنا شود.

وزیر امور خارجه کشورمان و  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به منظور هماهنگی‌های لازم برای ادامه مذاکرات طی ناهار کاری اولین دیدار را صورت دادند و پس از آن نشست سه جانبه‌ای بین ایرن و آمریکا، اشتون برگزار شد همچنین “سرگئی ریابکوف” در این زمینه اظهار داشت که هیچ تغییری در موضع ایالات متحده درباره اندازه غنی سازی ایران دیده نمی‌شود. فکر کنم برای پیشرفت در مذاکرات، ایران باید انتخاب و حرکتی بکند. ایرانی‌ها باید در مورد تعداد سانتریفیوژها تغییری ایجاد کنند.

پس از آن در روز دوم اقامت هیئت ایرانی در وین “محمدجواد ظریف” وزیر امورخارجه کشورمان  در حاشیه مذاکرات با “یوکیا آمانو”دیدار کرد و پس از آن به طور رسمی دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 آغاز شد، و با پایان آن در نوبت دیگری در همان روز دو نشست کارشناسی بین ایران و 1+5 صورت گرفت.

لازم به ذکر است “سید عباس عراقچی” عضو مذاکره کننده تیم هسته‌ای کشورمان شب گذشته در نشست خبری خود نیز تاکید کرد: امیدواریم در پایان این مذاکرات به یک متن اولیه برسیم اگر چه این متن حاوی ده ها و صدها جمله مورد اختلاف در آن باشد و طرف آمریکایی اذعان دارد که اگر این تاریخ را از دست بدهیم وارد شرایط سخت‌تری می‌شویم .

وی ادامه داد: اگر به توافق نرسیم، فاجعه ای رخ نداده است، ما آمده ایم تا از موضع قدرت مذاکره کنیم، طرف مقابل باید توهم ها را کنار بگذارد.

گفتنی است روز سوم اقامت هیئت ایرانی در وین با مذاکرات در سطح معاونین پیگیری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.