جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۰

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، دیدار عراقچی و روانچی با اشمید در ادامه‌ی تلاش‌ها برای نگارش پیش نویس متن توافقنامه جامع…

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، دیدار عراقچی و روانچی با اشمید در ادامه‌ی تلاش‌ها برای نگارش پیش نویس متن توافقنامه جامع از ساعت 10:45 به وقت وین آغاز شده است. 

گفتی است، دیدار محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان و وندی شرمن مسئول مذاکره کننده آمریکایی که در محل اقامت وزیر خارجه کشورمان برگزار شده بود بعد از حدود 30 دقیقه به اتمام رسید.
 
همچنین، دو روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه معاونانشان در ششمین روز مذاکرات ایران و 1+5 درباره نگارش متن توافقنامه جامع (برنامه اقدام مشترک جامع) دو دور گفتگو کردند.
 
وی همچنین در گفتگویی اظهار داشت: دنیا باید به این واقعیت برسد که راه‌حلی که تحمیلی باشد راه‌حل نیست و اگر برای مدت کوتاهی هم بتوانند از یک راه‌حل تحمیلی استفاده کنند، این راه‌حل هیچ‌گاه پایدار نخواهد بود.
 
گفتنی است، روز گذشته در هفتمین روز مذاکرات ایران و 1+5 در وین، معاونان وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به منظور نگارش پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای به گفت‌وگو نشستند.
 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.