جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۵

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان ایلام ضمن ادای احترام به مقام شهریار از نامگذاری روز بزرگداشت این شاعر به نام روز شعر و…

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان ایلام ضمن ادای احترام به مقام شهریار از نامگذاری روز بزرگداشت این شاعر به نام روز شعر و ادب فارسی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «عمران خودآموز» در مراسم افتتاح کانون داستان انجمن شعر و ادب استان ایلام، اظهار کرد: ایلام در حوزه شعرسرایی در کشور از جایگاه ویژه و برتری برخوردار است و امیدواریم راه‌اندازی کانون داستان نیز باعث تحرک و پویایی داستان‌نویسی و کسب جایگاه ویژه استان در سطح ملی شود.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه زنده‌یاد شهریار یکی از غزل‌سرایان برجسته ادبیات ایران است، ادامه داد: نامگذاری روز ملی شعر و ادب فارسی به نام این شاعر غزل‌سرا با وجود درخشش در حوزه ادبیات متناسب نیست و از سوی شعرا و داستان‌ نویسان ملی مورد انتقاد است.

خودآموز تصریح کرد: شورای انقلاب فرهنگی براساس درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص نمایندگان آذربایجان شرقی اقدام به چنین نامگذاری کرد که با توجه به وجود شاعران نامی و صاحب اثر ملی و بین‌المللی همچون فردوسی، سعدی، حافظ، خیام، رودکی، مولانا و…ضمن ادای احترام همیشگی به شهریار این نامگذاری نیازمند تجدید نظر است.

وی از شاعران و نویسندگان خواست تا ضمن احترام به مقام شهریار این موضوع را مطرح و به تغییر روز شعر و ادب فارسی به نام یکی دیگر از مفاخر فرهنگی و ادبی کشور به شورای انقلاب فرهنگی ارسال کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *