دیدگاه معاون فرهنگی ارشاد اسلامی ایلام در مورد نامگذاری روز شعر و ادب فارسی

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان ایلام ضمن ادای احترام به مقام شهریار از نامگذاری روز بزرگداشت این شاعر به نام روز شعر و ادب فارسی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «عمران خودآموز» در مراسم افتتاح کانون داستان انجمن شعر و ادب استان ایلام، اظهار کرد: ایلام در حوزه شعرسرایی در کشور از جایگاه ویژه و برتری برخوردار است و امیدواریم راه‌اندازی کانون داستان نیز باعث تحرک و پویایی داستان‌نویسی و کسب جایگاه ویژه استان در سطح ملی شود.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه زنده‌یاد شهریار یکی از غزل‌سرایان برجسته ادبیات ایران است، ادامه داد: نامگذاری روز ملی شعر و ادب فارسی به نام این شاعر غزل‌سرا با وجود درخشش در حوزه ادبیات متناسب نیست و از سوی شعرا و داستان‌ نویسان ملی مورد انتقاد است.

خودآموز تصریح کرد: شورای انقلاب فرهنگی براساس درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص نمایندگان آذربایجان شرقی اقدام به چنین نامگذاری کرد که با توجه به وجود شاعران نامی و صاحب اثر ملی و بین‌المللی همچون فردوسی، سعدی، حافظ، خیام، رودکی، مولانا و…ضمن ادای احترام همیشگی به شهریار این نامگذاری نیازمند تجدید نظر است.

وی از شاعران و نویسندگان خواست تا ضمن احترام به مقام شهریار این موضوع را مطرح و به تغییر روز شعر و ادب فارسی به نام یکی دیگر از مفاخر فرهنگی و ادبی کشور به شورای انقلاب فرهنگی ارسال کنند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*