دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ نخستین بازی تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل امشب مقابل نیجریه انجام می‌شود. پيش از آغاز…

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ نخستین بازی تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل امشب مقابل نیجریه انجام می‌شود. پيش از آغاز اين ديدار برخي کارشناسان فوتبال کشورمان ديدگاه هاي جالبي را ارائه داده اند.

رضایی: شرط اول موفقیت تیم ملی گل نخوردن است

مدافع سابق تیم ملی معتقد است: تیم ملی نیجریه تیمی قدرتمند و سرعتی است و ایران بازی بسیار سخت و حساسي در پیش دارد و در مرحله اول نباید گل بخورد.

رحمان رضایی در ادامه عنوان کرد: تیم ملی بازی سختی پیش رو دارد چرا که بازیکنان نیجریه از لحاظ قدرت بدنی و کارهای سرعتی بسیار قدر و حرفه‌ای هستند.

وی درباره بازي ملي پوشان برابر نيجريه افزود: همه چیز به شرایط تیم ملی بستگی دارد اینکه بازیکنان از لحاظ روحی و بدنی در وضعیت خوبی باشند در موفقیت آنها سهم به سزایی دارد.

رضایی در خصوص راهکار مناسب برای مهار نیجریه گفت: بازیکنان ایران باید بتوانند سرعت نیجریه را کم کنند و کارهای دفاعی را به خوبی انجام دهند. به نظرم شرط اول در موفقیت این است که تیم ملی گل نخورد.

رحمان رضایی درباره سیستم احتمالی تیم ملی در بازی امشب تصریح کرد: این موضوع به سرمربی تیم ملی برمی‌گردد، ولی احتمالا تیم ملی در این بازی با سیستم 4-5-1 بازی خواهد کرد چرا که در بازی با چنین تیم‌هایی چنین سیستمي جواب می‌دهد.

وی در خصوص دروازه‌بان تیم ملی در این بازی هم افزود: انتخاب دروازه‌بان این بازی به تشخیص و تصمیم سرمربی تیم ملی بستگی دارد و اینکه کدام دروازه‌بان شرایط لازم برای حضور در مسابقه را داشته باشد.

رضایی در خصوص نقطه قوت تیم ملی گفت: تیم ملی ایران مدت‌هاست که ستاره‌ای به خود ندیده  که بتواند در لحظات حساس نتیجه را تغییر دهد. نقطه قوت تیم ملی کل بازیکنان هستند که باید در کارهای تهاجمی و تدافعی با هماهنگی و همکاری با یکدیگر کار کنند تا به نتیجه‌ای دلخواه دست یابند.

رحمان رضایی در خصوص بازی آرژانتین و بوسنی عنوان کرد: نتیجه دو بر یک نتیجه‌ای ضعیف بوده و نشان دهنده این است که بوسنی تیم ضعیف و دست و پا بسته‌ای نیست و می‌توانست با آرژانتین که مدعی قهرمانی است مساوی بگیرد. مطمئنا ایران مقابل این تیم هم کار آسانی نخواهد داشت.

مدافع سابق تيم ملي ايران در پایان در خصوص بازی امشب آلمان و پرتغال گفت: بازی خوب و فوق العاده‌ای می‌تواند باشد. آلمان هم در خط دفاعی هم در خط حمله نسبت به پرتغال برتر است و نشان داده‌اند که در بازی‌های بزرگ خیلی خوب و منطقی بازی می‌کنند. در آن سوی میدان هم پرتغال قرار دارد که در خط حمله بسیار قوی است. به نظرم نتیجه این بازی قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

پورحیدری: حداقل امتیاز نتیجه خوبی برای تیم ملی است

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال در خصوص بازی تیم ملی مقابل نیجریه گفت: بازی اول همواره سخت است و تیم ملی هم از این قاعده مستثنی نیست. تیم ملی نیجریه یکی از تیم‌های قدرتمند آفریقایی است. به همين دليل تیم ملی کار سختی مقابل نیجریه خواهد داشت.

وي در ادامه گفت: ملی‌پوشان از اردوهای آفریقاي جنوبي و اتریش راضی بودند و از لحاظ روحی و روانی آماده بازی‌های جام جهانی شده اند. به نظرم تیم ملی با دوندگی و تلاش زیاد می‌تواند بازی خوبی مقابل نیجریه انجام دهد و نتیجه لازم را در جریان بازی بدست آورد.

اين کارشناس فوتبال در خصوص اهداي توپ تنیس به بازیکنان از سوی کی‌روش برای بالا بردن روحیه تيم ملي تصريح کرد: به هر حال کی‌روش هر شیوه‌ای را انتخاب می‌کند تا ملی‌پوشان را از لحاظ روحی و روانی برای این بازی حمايت کند. مسائل روحی در اولین بازی بسيار مهم است و کی‌روش هم قصد دارد از لحاظ روحی و روانی بازیکنان را آماده کند.

وی در خصوص احتمال حضور علیرضا حقیقی در درون دروازه‌ تیم ملی هم گفت: کی‌روش تصمیم گیرنده است و ما نمی‌توانیم دخالتی در این مورد داشته باشیم. ملی‌پوشان باید بازی خوبی ارائه دهند تا نتیجه مطلوبی مقابل نیجریه بدست آورند. مهمترین مسئله‌ای که باید ملی‌پوشان در جام جهانی رعایت کنند چون مسئله اخلاقی و رفتاری است و نتیجه زیاد مهم نیست.

سرمربی سابق تیم ملی تصریح کرد: به نظرم  تیم ملی نباید به نیجریه قدرتی و سرعتی  فضا بدهد چرا که آنها در ضد حملات بسیار خطرناک هستند. نیجریه بازیکنان خوبی در اروپا دارد که یکی از آنها دروازه‌بان این تیم است که مهاجمان ما کار سختی مقابل این دروازه‌بان خواهند داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم تیم ملی حداقل امتیاز را در این بازی بگیرد تا در بازی‌های آینده با روحیه بالا ظاهر شود. به نظرم تمرکز مهمترین مسئله‌ای است که ملی‌پوشان باید داشته باشد.

خرمگاه: از دفاع ضعیف نیجریه استفاده کنيم

کارشناسان فوتبال کشورمان در خصوص عملکرد تيم ملي فوتبال ایران در مقابل نیجریه گفت: به برد ایران در مقابل نیجریه خیلی امیدوارهستم. سیستم دفاعی نیجریه اشکلاتی دارد که فقط کی‌روش می‌تواند آن را بفهمد.

محمد خرمگاه با اظهار اميدواري نسبت به برد ايران برابر اولين حريفش در جام جهاني 2014 تصريح کرد: بازی ایران و نیجریه بسيار سخت است ولی امیدوارم که تیم ایران برنده باشد. کی‌روش با اطلاعات کاملی که از ضعف سیستم دفاعی نیجریه دارد طوري باید بازیکنان را آماده کند که بتوانیم برنده این دیدار باشیم.

وي درباره راهکارهای تیم ملی براي پيروزي برابرنیجریه افزود: کی‌روش همیشه نشان داده است که تاکتیک خوبی دارد و ما اول باید گل نخوریم و با تاکتیکی که مدنظر کی‌روش است، پيش برويم.مي توانيم از ضعف تیم نیجریه استفاده و بر آنها غلبه کنیم.

اين کارشناس کشورمان در خصوص احتمال حضور حقیقی در درون دروازه‌ ايران در بازي نخست يادآور شد: به هر حال کی‌روش توانایی‌هایی در این دروازه‌بان دیده و مطمئن هستم که هیچ کس مثل کی‌روش نمی‌تواند اظهار نظر خوبی درباره حقيقي داشته باشد. او بهترین نفراتش را انتخاب کرده که بازنده این بازی نباشد.

وی در پایان درباره اینکه نقطه قوت نیجریه در درون دروازه است نیز افزود: دروازه‌بان تیم نیجریه جزو برترین‌های جام جهانی است ولی ما بازیکنان قابلی داریم که می‌توانند امروز نشان دهند که فوتبالمان در دنیا حرفی برای گفتن دارد.

نکیسا: هر طور شده باید یک امتیاز بگیريم

دروازه‌بان سابق تیم ملی در خصوص عملکرد ایران در مقابل نیجریه گفت: تیم ملی باید با سیستم منطقی به زمین برود و هر طور شده یک امتیاز بگیرد. مدافعان تیم ملی باید بیرون 18 قدم کار کنند و زیاد به دروازه‌بان نچسبند تا روي دروازه خطرساز شود. تمام فکرمان به هافبک‍‌های سرعتی و خط فوروارد نیجریه باید باشد که حتما کی‌روش تدابیری را برای انجام این کار لحاظ کرده است.

نيما نکیسا درباره راهکارهای تیم ملی در مقابل نیجریه افزود: تصورم این است که اولین بازی را رحمان احمدی در درون دروازه‌ قرار گيرد. تیم ملی نیجریه دروازه‌بان سرحال و خوبي دارد که در لیگ فرانسه بازی می‌کند. او چندین سال سابقه تیم ملی را دارد و گل زدن به آن کار سختی است ولی بازیکنانی داریم که از پس از این دروازه‌بان بر‌می‌آیند.

مظلومی: انجام کارهای بزرگ دوراز دسترس ایران نیست

پرویز
مظلومی ديگر کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص بازی امشب ایران مقابل نیجریه مي گويد: اولین بازی ایران امشب
برگزار می‌شود و طبیعتاً اگر بدون استرس مقابل نیجریه بازی کنیم می‌توانیم
نتیجه مطلوب را کسب کنیم. هرچند آفریقایی‌ها از ما قوی‌تر هستند و روی کاغذ
شانس آنها برای پیروزی بیشتر است با این حال ایران نشان داده در انجام
کارهای بزرگ موفق بوده و امیدوارم امشب بخت با ما یار باشد. 

جباری : نیجریه حریف قدرتمندي است

علی
جباری پیشکسوت استقلال هم مي گويد: امشب بازی سختی با نیجریه داریم و آفریقایی ها
تیم قدرتمندی دارند و اگر بخواهیم واقع بین باشیم نیجریه اي ها
برای برد به میدان می‌آیند اما فکر می‌کنم به نتیجه مساوی دست یابیم.

قراب: بدون استرس باشيم

جواد
قراب بازیکن سابق استقلال گفت: نیجریه تیم فوق‌العاده قدرتمندی است که
بازیکنان جوان و سرعتی دارد که این کار را برای ما دشوار می‌کند. البته اگر
کی‌روش ملی‌پوشان را آزاد بگذارد و سترس به آن ها منتقل نکند بدون شک بازی
تماشایی از تیم ملی خواهیم دید. می‌توانیم باخیال راحت به مصاف بوسنی
و آرژانتین برویم و هر طور شده باید نیجریه را شکست دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.