دوشنبه، ۲۷ فروردین ۹۷ - ۰۷:۱۹
دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو بر اساس فیلم‌ های تولید شده توسط  والت دیزنی ساخته شده است. این پارک در سال 1983 به عنوان اولین…

دیزنی‌ لند توکیو بر اساس فیلم‌ های تولید شده توسط  والت دیزنی ساخته شده است. این پارک در سال 1983 به عنوان اولین پارک موضوعی دیزنی در خارج از آمریکا تأسیس و در 4 سپتامبر 2001 با هزینه‌ای معادل 7/2 میلیارد دلار بازگشایی شد. دیزنی‌ لند توکیو که از سرزمین دیزنی‌ لند کالیفرنیا و  قلمرو جادویی در فلوریدا الگوبرداری شده، از 7 سرزمین موضوعی به وجود آمده و دارای تزئینات و گردش‌ گاههای فصلی است.

دیزنی‌ لند توکیو که زیر مجموعه ای از Disneyland Park است ، در واقع نام یک شهر بازی با مالکیت و گردانندگی شرکت والت دیزنی کمپانی فیلم ساز معرف آمریکایی است که در این میان دیزنی‌ لند توکیو نیز در سال 2013 میزبان 17 میلیون بازدیدکننده بود و عنوان دومین پارک موضوعی پر بازدید، بعد از قلمرو جادویی را به خود اختصاص داده که یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران و هدف گردشگری کشور ژاپن است.

بزرگ‌ ترین چالش برای افرادی که قصد بازدید از این تفریحگاه دیزنی‌ لند توکیو را دارند تصمیم‌گیری زمانی است. فاکتورهای بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفت مثل تعطیلات ژاپن، آب و هوا و تقویم تحصیلی. تعطیلات عمومی در ژاپن در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار متفاوت است. مثلا بهترین زمان بازدید از این پارک در پایان ماه مه (اوایل خرداد ماه) است که آب و هوا بسیار عالی بوده و پارک خیلی شلوغ نیست. به همین ترتیب، بدترین زمان بازدید هم شامل هفته طلایی (آغاز ماه مه)، عید سال نو و ماه مارس (فروردین) است. در ادامه به 7 قسمت پارک دیزنی توکیو اشاره‌ای خواهیم داشت.

بازار جهانی دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

بازار جهانی World Bazaar که در ورودی اصلی پارک قرار گرفته، یک مرکز خرید سرپوشیده است که در دو طرف آن فروشگاه‌ها و رستوران‌های مختلف قرار دارد. محیط این بازار به سبک شهر‌های آمریکایی اوایل قرن بیستم میلادی طراحی شده و مهم‌ترین بخش خرید پارک است که بسیاری از مهمانان موقع خروج از پارک در آن توقف کرده و خرید می‌کنند. این بازار از دو خیابان متقاطع تشکیل شده است. «خیابان اصلی» که از ورودی اصلی پارک تا «قصر سیندرلا» ادامه دارد و «خیابان مرکزی» که یک خط عمود بر خیابان اصلی ترسیم می‌کند و از یک سو به «سرزمین ماجراجویی» و از سوی دیگر به «سرزمین فردا» منتهی می‌شود.

سرزمین فردا دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

سرزمین فردا Tomorrowland موضوعات مربوط به فضا و تکنولوژی‌های آینده را به نمایش می‌گذارد. در این بخش می‌توانید جاذبه‌های محبوبی مثل «کوهستان فضایی» (Space Mountain) و «گردش در ستارگان» (Star Tours) را ببینید و به گفته‌ی خود والت دیزنی، در ماجراجویی‌هایی شرکت کنید که نسخه‌ی کوچکی از آینده‌ی پیش روی ماست که در آن درها به روی تکنولوژی‌های فضایی گشوده خواهد شد

شهر کارتونی دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

شهر کارتونی Toontwon یک محله‌ی کارتونی است که دنیای میکی ماوس را در مقیاسی کوچک‌تر به نمایش گذاشته و شخصیت‌های قصه‌های دیزنی در آن زندگی، کار و بازی می‌کنند. مخاطبین این بخش بچه‌هایی با سنین کمتر هستند و می‌توانند «میکی ماوس» را در خانه‌ی خودش ببینند، در قایق «دونالد داک» بازی کنند، از تماشای خانه‌ی درختی «چیپ و دیل» لذت ببرند و سوار ترن هوایی بچه‌گانه شوند.

سرزمین فانتزی دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

سرزمین فانتزی Fantacyland در مرکز پارک قرار دارد و بر اساس فیلم‌های انیمیشنی کلاسیک دیزنی ساخته شده است. ورودی این سرزمین «قصر سیندرلا» قرار دارد و شخصیت‌های دیگری مثل «پیتر پن» (Peter Pan) و «سفید برفی»، «دنیای کوچکی است» (It’s a Small World) و «پو در جستجوی عسل» هم در این بخش هستند و یکی از جاذبه‌های محبوب سرزمین فانتزی بوده که فقط منحصر به دیزنی‌لند توکیو می‌باشد. والت دیزنی این پارک موضوعی را سرزمین تخیل، امید و رویا می‌داند که داستان‌های جن و پری در آن به واقعیت می‌پیوندند. او این سرزمین را متعلق به تمام کسانی می‌داند که قلبی جوان در سینه دارند.

کشور حیوانات دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

کشور حیوانات Critter Country خانه‌ ی «داداش خرگوشه»، «داداش روباهه»، «داداش خرسه» و دیگر کاراکتر‌های فیلم «ترانه‌ی جنوب» والت دیزنی است. نام این پارک موضوعی در ابتدا «کشور خرس‌ها» بوده است که بعدها به کشورحیوانات تغییر نام داده اما هنوز بخش هایی از آن دارای بن‌مایه‌‌ی خرسی هستند. در این بخش می‌توانید تفریح محبوب «کنده سواری در کوهستان اسپلش» و همچنین تورهای قایق‌رانی در «رودخانه‌های آمریکا» را تجربه کنید.

سرزمین غربی دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

سرزمین غربی Westernland از سرزمین‌های وسترن در امتداد رودخانه‌های آمریکا الگوبرداری شده است و بزرگ ترین پارک موضوعی دیزنی‌لند توکیو محسوب می‌شود که علت آن هم وجود رودخانه‌ی عظیم «رودخانه های آمریکا» در آن است. در این سرزمین همان صداها و تصاویر بخش‌های قدیمی غرب آمریکا را تجربه خواهید کرد. این بخش خانه‌ی ترن هوایی محبوب «کوهستان بزرگ رعد» است و جزیره‌ی «تام سایر» در وسط رودخانه آن قرار گرفته است. همچنین می‌توانید «قایق مارک تواین» و چندین کاراکتر حیوانی متحرک و سخنگو را هم ببینید. در ضمن سرزمین غربی دارای یک پیاده‌روی بزرگ و طولانی بین سرزمین فانتزی و کشور حیوانات است.

سرزمین ماجراجویی دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو

سرزمین ماجراجویی Adventureland شامل جاذبه‌هایی است که روح ماجراجویی را در وجودتان زنده خواهد کرد. سفر به این دنیای افسون‌گر که شگفتی‌های طبیعی، حیات وحش باورنکردنی و خطرات پنهان شما را احاطه کرده است با هیچ تجربه‌ای در جهان برابری نمی‌کند. ورود به  مقبره گمشده  و کاوش در جنگل‌های تاریک را نباید از دست داد. در این سرزمین می‌توانید در تورهای گردش در جنگل شرکت کنید، «خانه‌ی جنگلی خانواده سوئیس» را ببینید، از «خانه درختی تارزان» بالا بروید، «قطار رودخانه‌ی غربی» را سوار شوید و با «دزدان دریای کارائیب» کشتی سواری کنید

دیزنی‌ لند توکیو از ایستگاه مترو  JR Maihama به اندازه‌ی 5 دقیقه پیاده‌روی فاصله دارد و معمولاً از 8 صبح تا 10 شب پذیرای مهمانان است. این پارک هیچ روز تعطیلی ندارد. اگر به ژاپن و به خصوص توکیو سفر می‌کنید، بازدید از این سرزمین هیجان‌انگیز را در برنامه‌ی خود قرار دهید. مطمئن باشید لحظات خوشی برای تمام اعضای خانواده ایجاد خواهد شد.

8 دیدگاه برای “دیزنی‌ لند توکیو، شهربازی تماشایی و هدیه والت دیزنی به سرزمین چشم بادامی ها”

 1. پارمیس گفت:

  عجب جاااایییییی

 2. مرسانا گفت:

  فوق العاده بود

 3. صائب گفت:

  من که یکی از طرفدارای دیزنی لند توکیو هستم و حتما میرم

 4. ساناز گفت:

  عاشقش هستم

 5. سحرناز گفت:

  وااای سرزمین رویاهای بچگیمه

 6. خامفروش گفت:

  همه شخصیت ها و لوکیشن های کارتون های دیزنی رو میشه اینجا پیدا کرد

 7. کیش و مات گفت:

  باید در آب و هوای مناسب به این پارک رفت و برای دیدنش زمان کافی بزاری

 8. اس بی ام گفت:

  سرزمین والت دیزنی. رویای کوچیک و بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *