پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۰

جعفر گوهرگانی شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تامین این میزان از هشت ونیم میلیارد مترمکعب روان آب این استان…

جعفر گوهرگانی شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تامین این میزان از هشت ونیم میلیارد مترمکعب روان آب این استان با همکاری وزات نیرو و کشاورزی برای توسعه کشاورزی استان امر غیرممکنی نیست.

وی اظهارکرد: اراضی قابل کشت زراعی، باغی و قابل کشاورزی این استان 300 هزار هکتار است که تنها 60 هزار هکتار از این اراضی آبی شده اند.

گوهرگانی با اشاره به نبود یک سد بزرگ در سطح استان برای کشاورزی تصریح کرد: می طلبد دولت تدبیر وامید برای استفاده از رودخانه های پرآب استان اعتبارات لازم را تخصیص بدهد.

وی ابراز داشت: با وجود بیش از 8.5 میلیارد مترمکعب روان آب و آبهای سطحی از رودخانه های خروشان این استان از قبیل مارون، بشار، زهره و بختگان تنها کمتر از یک هشتم آن سهم اراضی کشاورزی شده است.

گوهرگانی تخصیص و تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی از سدهای موجود در استان را نیز یکی از اولویت های اساسی سازمان جهاد کشاورزی این استان اعلام کرد.

وی گفت: اجرای سدهای خاکی،شتاب بخشی اجرای طرحهای زهکشی ، شبکه های انتقال آب و پمپاژهای در دست اجرا از اولویت های جهاد کشاورزی است.

7531/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.